Co to jest handicap ?

Co to jest handicap

Często grający obstawiając mecze u bukmachera zadają sobie pytanie co to jest handicap na zakładach bukmacherskich? 

Spieszymy więc z odpowiedzią. Wśród setek różnych opcji na zakłady sportowe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się zakłady, w których nie podajemy już tylko zwycięzcy danego sportowego wydarzenia, ale także próbujemy spróbować odgadnąć inne, drugorzędne wydarzenia ze sportowych widowisk jak wynik do przerwy, ilość bramek w meczu, to czy dana drużyna strzeli bramkę czy wreszcie tajemniczy dla niektórych zakład na handicap.

Na czym polega handicap?

Wyżej wymieniony zwrot najprościej wytłumaczyć w ten sposób że jest to wyrównanie szans z jednej strony, dodając konkretnej, przeważnie słabszej drużynie/zawodnikowi, od początku spotkania bonus w postaci umownie zdobytych już bramek w meczach piłki nożnej, hokeja na lodzie, tenisa itp. np. (+1,5), (+2,5) , czy też koszykówki (+9,5), (+14,5) itd.

TOP 3 bukmacherów w Polsce: Obstawianie bez podatku i bez ryzyka na www.efortuna.pl
29 zł bonus bez depozytu + 1200 zł za wpłatę na www.sts.pl
20 zł bonus bez depozytu + 1500 zł na www.lvbet.pl

Z drugiej strony bukmacherzy stawiają w gorszej sytuacji faworytów, prowizorycznie zaczynając mecz takiej drużyny z bagażem jednej, dwóch a nawet trzech bramek. Oczywiście w takiej sytuacji stawki na faworytów są większe, co jest bardziej atrakcyjne dla stawiającego, a co za tym idzie szansa na zdobycie większych pieniędzy za poprawnie wytypowane zwycięstwo danej drużyny drastycznie się powiększa.

Warto grać zdarzenia z handicap’em

Tak więc w dużym skrócie powyżej wytłumaczyliśmy co to jest handicap u bukmachera. 

Czy opłaca się stawiać takie wydarzenia na swoich kuponach? Oczywiście każdy grający ma inne preferencje, dla kogoś dla kogo jest to nowe rozwiązanie w grze, zapewne będzie musiało minąć trochę czasu, zanim wszystko poukłada się w jedną całość. Wtedy przyjdzie czas na oceny.

Na www.iforbet.pl dostaniesz 3 x bonus na start (do 2000zł)...

Jednak ze swojej strony możemy polecić tego typu rozwiązania. Ryzyko, owszem zwiększa się przy typowania poprawnego handicapu, jednak emocje związane z meczem faworyta mogą sięgnąć jeszcze większych szczytów. Po drugie, jak już zaznaczyliśmy, wygrana zwiększa się niebagatelnie. Zwycięstwa Realu Madryt, Barcelony, Juventusu Turyn, Chelsea, Manchesteru City zazwyczaj są pewne.

Jednak kiedy dodamy na swoim kuponie zwycięstwo jednej z tych drużyn od początkowego, umownego wyniku, dajmy na to 0:2, ewentualna wygrana za taki kupon może już być naprawdę solidna.

 

Odpowiadając na pytanie co to jest handicap, zachęcamy jednocześnie do gry w taki sposób. Możliwości wynikające z tego rodzaju zakładów są niebotycznie większe. Ryzyko oczywiście również się zwiększa, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

Poza tym satysfakcja z poprawnie wytypowanego zdarzenie, które wcale nie było łatwe, to wartość także trudna do przecenienia. A i pochwalić się znajomym takim precyzyjnym wytypowaniem wyniku będzie przyjemniej.

Nie 100% a 200% za wpłatę! Wejdź na etoto.pl/bonusy

Jeżeli więc nie mieliście nigdy okazji zagrać handicap’u na zakładach bukmacherskich, teraz jest właśnie okazja na wypróbowanie tego rodzaju zakładu. W szerokiej ofercie bukmachera choćby na stronie lvbet.pl czy pzbuk.pl na pewno znajdziecie swojego faworyta, który będzie w stanie spełnić Wasze oczekiwania. Wystarczy tylko poszukać.

 

Faworyci na zakładach

Każdy typer szuka swojej taktyki. To ona w dużej mierze pomaga nam na regularne zarabianie pieniędzy na zakładach bukmacherskich. Dojście do tego poziomu jest niebywale trudne, ponieważ na początku obstawiamy zazwyczaj wszystko co popadnie, bez większej analizy.

Na początku przygody w typowaniem wiele osób zaczyna także od czegoś co powinno dawać nam zyski cały czas – obstawianie faworytów. Niektórzy typerzy uważają, że tym sposobem szybciej stracimy wszystkie oszczędności swojego życia niżeli zaczniemy zarabiać. To faktycznie też może mieć miejsce, ale nie zawsze… Zacznijmy od tego, że obstawianie faworytów jest dość popularną strategią.

Co to jest handicap ? 2

Sam bukmacher określa faworyta, który posiada kurs do maks. 1,50. Obstawianie faworytów może przynosić nam zyski, ale musimy odpowiednio podejść do tego tematu. Po pierwsze nie możemy grać wszystkich tak niskich kursów. I takie spotkania wymagają od nas analizy.

To, że chcemy zagrać czasem aż śmiesznie niskie kursy nie oznacza, że musimy je wygrać. Analiza pochłonie nieco naszego czasu. Stąd też są przeciwnicy tej strategii. Uważają oni, że w tym samym czasie znaleźlibyśmy inne spotkanie o wyższym kursie, które również miało by racje bytu. Owszem, ale mówiąc już o samym „faworycie” zwiększamy prawdopodobieństwo wygranej.

 

Na co zatem należy zwrócić uwagę?

To co musimy sprawdzić tak naprawdę w każdym meczu. Jest to chociażby aktualna forma. Warto spojrzeć na ostatnie mecze i wyniki. Ważna jest także aktualna forma kadrowa. Czy w zespole naszych faworytów zagrają kluczowi gracze?

Czy kontuzje, a może kartki nie wykluczają kogoś ważnego? Jeśli brakuje jednego, a nawet dwóch czy trzech graczy to już warto się poważnie zastanowić nad graniem danego typu. Musimy pamiętać, że niektóre drużyny piłkarskie to gra tak naprawdę kilku zawodników.

Zakłady bez podatku + 3000 zł na start! www.betfan.pl

A kiedy ich brak to nie ma drużyny i wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. O kontuzjach czy chorobach warto również wiedzieć w tenisie. Niekiedy przecież jesteśmy widzami kreczu. Zawodnik, który znajduje się na o wiele wyższej pozycji w rankingu przegrywa i to do zera z tzw. ogórkiem. Zarówno w tenisie czy piłce nożnej warto spojrzeć na kalendarz danej drużyny czy zawodnika. W piłce nożnej niektóre zespoły mogą odpuścić sobie np. jeden mecz w lidze rodzimej, ponieważ za kilka dni grają ważne spotkanie w Lidze Mistrzów i to jest ich priorytetem. Podobna sytuacja bywa w tenisie.

1.
Fortuna

Obstaw 120 zł, Odbierz 120 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu i za wpłatę do 1000 zł) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
STS

Odbierz 29 zł bez depozytu!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy bonus bez depozytu oraz bonus do 1200 zł za wpłatę. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

3.
Betfan

Darmowy zakład, gra bez podatku!

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego zakłady bez podatku, darmowy zakład oraz tzw. Pakiet Pudziana w kwocie 3000 zł na start i nic tylko obstawiać.

4.
LVBET

Za wpłatę + bonus bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

5.
Betclic

Bonus Cashback 550 zł

Dobrze dopracowana oferta, wysokie kursy bukmacherskie, niezła aplikacja do zawierania zakładów. Tylko oferta promocyjna na start niezbyt atrakcyjna. Ale konto warto tam posiadać.

Niektórzy zawodnicy nie chcą się zbytnio męczyć przed naprawdę ważnymi turniejami. Przez to przegrywają z zawodnikami, których normalnie by ograli bez większych problemów. Takich aspektów jest kilka, a każdy z nich bardzo ważny. Jeśli uważamy, że to mimo wszystko nieprawda to lepiej na początek wykonać symulacje naszych poczynań. Zapisujmy na kartce papieru nasze kupony. Sprawdźmy przez np. miesiąc nasze osiągnięcia.

Jeśli nasze wygrane nie przekraczają 80-85% to nie ma mowy o zyskach. Taka symulacja pokaże nam, że bez wcześniejszej analizy nie mamy co szukać. Jeśli jednak nasze wyniki są satysfakcjonujące to warto pomyśleć nad strategią. Tutaj najlepiej grać oczywiście płaską stawką.

 

Zakłady z handicap

Warto jednak dodać, że niektórzy szukają faworytów z innej przyczyny – stosują oni obstawianie z handicap (co to co to jest handicap wyjaśniliśmy wyżej). Jak wiadomo stawianie na drużynę z kursem 1,06 mija się czasem z celem. Ale dzięki handicapom możemy liczyć i tak na niezły zarobek.

Zakłady te często są omijane, ponieważ początkujący typerzy ich po prostu nie rozumieją. Nie jest to jednak nic trudnego, chodzi jedynie o wyrównanie szans, kursów. Przykładowo mamy handicap +1 i handicap -1. Stawiając handicap +1 na słabszą drużynę już na samym początku dodajemy im jednego gola. Zatem jeszcze przed mecze wynik wygląda 0:1 dla naszej słabszej drużyny. Jeśli będzie remis to wygrywamy.

TOP 3 bukmacherów w Polsce: Obstawianie bez podatku i bez ryzyka na www.efortuna.pl
29 zł bonus bez depozytu + 1200 zł za wpłatę na www.sts.pl
20 zł bonus bez depozytu + 1500 zł na www.lvbet.pl

Można to jeszcze wytłumaczyć w ten sposób, że pod koniec meczu, kiedy znamy dokładny wynik dodajemy naszej słabszej drużynie owego 1 gola.

Zatem jeśli wynik był 3:0 dla faworytów, to nawet po naszym handicapie +1 wynik wynosi 3:1 – zatem przegrywamy. To samo idzie w drugą stronę. Jeśli mamy dość wyraźnego faworyta możemy obstawić handicap -1. Jeśli końcowy wynik to 3:0 to wygrywamy, ponieważ po naszym handicapie wynik to 2:0. Zatem kiedy mamy do czynienia z „minusem” w handicapie to odejmujemy daną liczbę gole, a mając „plus” dodajemy gole.

Typy na Ekstraklasę

Typy na Ekstraklasę

read more
Ranking bukmacherów dla początkującego gracza

Ranking bukmacherów dla początkującego gracza

read more
Typy na Super Bowl (finał)

Typy na Super Bowl (finał)

read more

Obstawianie meczów z handicapem często stosują typerzy, gdy gra np. Barcelona lub Real Madryt. Tu bardzo dobre drużyny i niekiedy wiadomo, że wygrają różnicą co najmniej dwóch czy trzech bramek. Tu kursy są już o wiele wyższe niżeli sama wygrana faworyta.

Obstawiając handicapy warto zwrócić uwagę czy bukmacher zwróci nam pieniądze jeśli po zastosowaniu naszego handicapu będzie remis. Zważajmy również uwagę na to jaki handicap chcemy obstawić – europejski czy azjatycki. Handicapy występują nie tyko w piłce nożnej, ale również innych dyscyplinach sportowych.

Co jest bardziej ryzykowne? Obstawianie faworytów e meczu czy obstawianie z handicap’em? Ryzyko jest wszędzie. W końcu mamy do czynienia ze sportem. Mając już pewne doświadczenie zauważymy, że wszystko może się zdarzyć. Raz wygramy z kursem 11, a za drugim razem przegramy z kursem 1,10.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce: 1. www.fortuna.pl - zezwolenie MF SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
2. www.sts.pl - zezwolenie MF SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
3. www.betclic.pl - zezwolenie MF SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
4. www.lvbet.pl - zezwolenie MF PS4.6831.9.2016.EQK
5. www.milenium.pl - zezwolenie MF SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
6. www.forbet.pl - zezwolenie MF PS4.6831.10.2016
7. www.pzbuk.pl - zezwolenie MF PS4.6831.26.2017
8. www.totolotek.pl - zezwolenie MF AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
9. www.totalbet.pl - zezwolenie MF SPS4.6831.12.2017
10. www.superbet.pl - zezwolenie MF PS4.6831.4.2017
11. www.etoto.pl - zezwolenie MF AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
12. www.betfan.pl - zezwolenie MF PS4.6831.3.2018
13. www.ewinner.pl - zezwolenie MF PS4.6831.29.2017
14. www.typiko.pl - zezwolenie MF PS4.6831.30.2017
15. www.traf.pl - zezwolenie MF PS4.6831.30.2017

Warte uwagi ...