Co to jest handicap

Co to jest handicap?

Autor: Obstawianie.Net
Fortuna EURO 2024

Często grający obstawiając mecze u bukmachera zadają sobie pytanie co to jest handicap na zakładach bukmacherskich? 

Spieszymy więc z odpowiedzią. Wśród setek różnych opcji na zakłady sportowe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się zakłady, w których nie podajemy już tylko zwycięzcy danego sportowego wydarzenia, ale także próbujemy spróbować odgadnąć inne, drugorzędne wydarzenia ze sportowych widowisk jak wynik do przerwy, ilość bramek w meczu, to czy dana drużyna strzeli bramkę czy wreszcie tajemniczy dla niektórych zakład na handicap.

Na czym polega handicap?

Wyżej wymieniony zwrot najprościej wytłumaczyć w ten sposób że jest to wyrównanie szans z jednej strony, dodając konkretnej, przeważnie słabszej drużynie/zawodnikowi, od początku spotkania bonus w postaci umownie zdobytych już bramek w meczach piłki nożnej, hokeja na lodzie, tenisa itp. np. (+1,5), (+2,5) , czy też koszykówki (+9,5), (+14,5) itd.

Z drugiej strony bukmacherzy stawiają w gorszej sytuacji faworytów, prowizorycznie zaczynając mecz takiej drużyny z bagażem jednej, dwóch a nawet trzech bramek. Oczywiście w takiej sytuacji stawki na faworytów są większe, co jest bardziej atrakcyjne dla stawiającego, a co za tym idzie szansa na zdobycie większych pieniędzy za poprawnie wytypowane zwycięstwo danej drużyny drastycznie się powiększa.

TOP 3 promocji na EURO 2024
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł za REJESTRACJĘ - wejdź na FORTUNA.PL + 300 zł na zakłady
600 zł za WPŁATĘ - wejdź na STS.PL + 100 zł na zakłady
3500 zł CASHBACK - wejdź na SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Warto grać zdarzenia z handicapem

Tak więc w dużym skrócie powyżej wytłumaczyliśmy co to jest handicap u bukmachera. 

Czy opłaca się stawiać takie wydarzenia na swoich kuponach? Oczywiście każdy grający ma inne preferencje, dla kogoś dla kogo jest to nowe rozwiązanie w grze, zapewne będzie musiało minąć trochę czasu, zanim wszystko poukłada się w jedną całość. Wtedy przyjdzie czas na oceny.

Jednak ze swojej strony możemy polecić tego typu rozwiązania. Ryzyko, owszem zwiększa się przy typowania poprawnego handicapu, jednak emocje związane z meczem faworyta mogą sięgnąć jeszcze większych szczytów. Po drugie, jak już zaznaczyliśmy, wygrana zwiększa się niebagatelnie. Zwycięstwa Realu Madryt, Barcelony, Juventusu Turyn, Chelsea, Manchesteru City zazwyczaj są pewne.

Jednak kiedy dodamy na swoim kuponie zwycięstwo jednej z tych drużyn od początkowego, umownego wyniku, dajmy na to 0:2, ewentualna wygrana za taki kupon może już być naprawdę solidna.

Odpowiadając na pytanie co to jest handicap, zachęcamy jednocześnie do gry w taki sposób. Możliwości wynikające z tego rodzaju zakładów są niebotycznie większe. Ryzyko oczywiście również się zwiększa, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

Poza tym satysfakcja z poprawnie wytypowanego zdarzenie, które wcale nie było łatwe, to wartość także trudna do przecenienia. A i pochwalić się znajomym takim precyzyjnym wytypowaniem wyniku będzie przyjemniej.

Jeżeli więc nie mieliście nigdy okazji zagrać handicap’u na zakładach bukmacherskich, teraz jest właśnie okazja na wypróbowanie tego rodzaju zakładu. W szerokiej ofercie bukmachera choćby na stronie lvbet.pl czy pzbuk.pl na pewno znajdziecie swojego faworyta, który będzie w stanie spełnić Wasze oczekiwania. Wystarczy tylko poszukać.

Co to jest handicap? 2024

 

Faworyci na zakładach

Każdy typer szuka swojej taktyki. To ona w dużej mierze pomaga nam na regularne zarabianie pieniędzy na zakładach bukmacherskich. Dojście do tego poziomu jest niebywale trudne, ponieważ na początku obstawiamy zazwyczaj wszystko co popadnie, bez większej analizy.

Na początku przygody w typowaniem wiele osób zaczyna także od czegoś co powinno dawać nam zyski cały czas – obstawianie faworytów. Niektórzy typerzy uważają, że tym sposobem szybciej stracimy wszystkie oszczędności swojego życia niżeli zaczniemy zarabiać. To faktycznie też może mieć miejsce, ale nie zawsze… Zacznijmy od tego, że obstawianie faworytów jest dość popularną strategią.

Sam bukmacher określa faworyta, który posiada kurs do maks. 1,50. Obstawianie faworytów może przynosić nam zyski, ale musimy odpowiednio podejść do tego tematu. Po pierwsze nie możemy grać wszystkich tak niskich kursów. I takie spotkania wymagają od nas analizy.

To, że chcemy zagrać czasem aż śmiesznie niskie kursy nie oznacza, że musimy je wygrać. Analiza pochłonie nieco naszego czasu. Stąd też są przeciwnicy tej strategii. Uważają oni, że w tym samym czasie znaleźlibyśmy inne spotkanie o wyższym kursie, które również miało by racje bytu. Owszem, ale mówiąc już o samym „faworycie” zwiększamy prawdopodobieństwo wygranej.

Graj o 100 000 zł w Fantasy Lidze
+ 2090 zł w bonusach (w tym freebet) + gra bez podatku

 

Na co zatem należy zwrócić uwagę?

To co musimy sprawdzić tak naprawdę w każdym meczu. Jest to chociażby aktualna forma. Warto spojrzeć na ostatnie mecze i wyniki. Ważna jest także aktualna forma kadrowa. Czy w zespole naszych faworytów zagrają kluczowi gracze?

Czy kontuzje, a może kartki nie wykluczają kogoś ważnego? Jeśli brakuje jednego, a nawet dwóch czy trzech graczy to już warto się poważnie zastanowić nad graniem danego typu. Musimy pamiętać, że niektóre drużyny piłkarskie to gra tak naprawdę kilku zawodników.

A kiedy ich brak to nie ma drużyny i wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. O kontuzjach czy chorobach warto również wiedzieć w tenisie. Niekiedy przecież jesteśmy widzami kreczu. Zawodnik, który znajduje się na o wiele wyższej pozycji w rankingu przegrywa i to do zera z tzw. ogórkiem. Zarówno w tenisie czy piłce nożnej warto spojrzeć na kalendarz danej drużyny czy zawodnika. W piłce nożnej niektóre zespoły mogą odpuścić sobie np. jeden mecz w lidze rodzimej, ponieważ za kilka dni grają ważne spotkanie w Lidze Mistrzów i to jest ich priorytetem. Podobna sytuacja bywa w tenisie.

Niektórzy zawodnicy nie chcą się zbytnio męczyć przed naprawdę ważnymi turniejami. Przez to przegrywają z zawodnikami, których normalnie by ograli bez większych problemów. Takich aspektów jest kilka, a każdy z nich bardzo ważny. Jeśli uważamy, że to mimo wszystko nieprawda to lepiej na początek wykonać symulacje naszych poczynań. Zapisujmy na kartce papieru nasze kupony. Sprawdźmy przez np. miesiąc nasze osiągnięcia.

Jeśli nasze wygrane nie przekraczają 80-85% to nie ma mowy o zyskach. Taka symulacja pokaże nam, że bez wcześniejszej analizy nie mamy co szukać. Jeśli jednak nasze wyniki są satysfakcjonujące to warto pomyśleć nad strategią. Tutaj najlepiej grać oczywiście płaską stawką.

Darmowy zakład 100 zł
STS oferta na dziś
www.sts.pl
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska Show Less
Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less
Freebet 20 zł
LVBET oferta na dziś
www.lvbet.pl
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy Show Less

Zakłady bukmacherskie z handicap – czy grać i jak obstawiać?

Warto jednak dodać, że niektórzy szukają faworytów z innej przyczyny – stosują oni obstawianie z handicap (co to co to jest handicap wyjaśniliśmy wyżej). Jak wiadomo stawianie na drużynę z kursem 1,06 mija się czasem z celem. Ale dzięki handicapom możemy liczyć i tak na niezły zarobek.

Zakłady te często są omijane, ponieważ początkujący typerzy ich po prostu nie rozumieją. Nie jest to jednak nic trudnego, chodzi jedynie o wyrównanie szans, kursów. Przykładowo mamy handicap +1 i handicap -1. Stawiając handicap +1 na słabszą drużynę już na samym początku dodajemy im jednego gola. Zatem jeszcze przed mecze wynik wygląda 0:1 dla naszej słabszej drużyny. Jeśli będzie remis to wygrywamy.

Można to jeszcze wytłumaczyć w ten sposób, że pod koniec meczu, kiedy znamy dokładny wynik dodajemy naszej słabszej drużynie owego 1 gola.

Zatem jeśli wynik był 3:0 dla faworytów, to nawet po naszym handicapie +1 wynik wynosi 3:1 – zatem przegrywamy. To samo idzie w drugą stronę. Jeśli mamy dość wyraźnego faworyta możemy obstawić handicap -1. Jeśli końcowy wynik to 3:0 to wygrywamy, ponieważ po naszym handicapie wynik to 2:0. Zatem kiedy mamy do czynienia z „minusem” w handicapie to odejmujemy daną liczbę gole, a mając „plus” dodajemy gole.

Obstawianie meczów z handicapem często stosują typerzy, gdy gra np. Barcelona lub Real Madryt. Tu bardzo dobre drużyny i niekiedy wiadomo, że wygrają różnicą co najmniej dwóch czy trzech bramek. Tu kursy są już o wiele wyższe niżeli sama wygrana faworyta.

Obstawiając handicapy warto zwrócić uwagę czy bukmacher zwróci nam pieniądze jeśli po zastosowaniu naszego handicapu będzie remis. Zważajmy również uwagę na to jaki handicap chcemy obstawić – europejski czy azjatycki. Handicapy występują nie tyko w piłce nożnej, ale również innych dyscyplinach sportowych.

Co jest bardziej ryzykowne? Obstawianie pewniaków e meczu czy obstawianie z handicap’em? Ryzyko jest wszędzie. W końcu mamy do czynienia ze sportem. Mając już pewne doświadczenie zauważymy, że wszystko może się zdarzyć. Raz wygramy z kursem 11, a za drugim razem przegramy z kursem 1,10.

Co to jest handicap? 2024


Rodzaje handicapów – azjatycki i europejski

Wyróżniamy 2 rodzaje handicapów:

  • Handicap europejski (EH) – zakłady 3-drogowe (1×2)
  • Handicap azjatycki (AH) – zakłady 2-drogowe (12)

Handicap europejski

Handicap europejski nie różni się wiele od tradycyjnego zakładu trzydrogowego, z taką różnicą że dla jednej z drużyn lub zdarzenia są dodawane lub odejmowane punkty, bramki, itp. Przykładowo w meczu Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna kurs na zwycięstwo Lecha byłby bardzo niski, natomiast z handicapem +2 dla Górnika szanse się wyrównują i kurs będzie zdecydowanie wyższy, więc jeśli spodziewamy się wysokiego zwycięstwa Lecha (co najmniej 3 bramkami) to jest to bardzo atrakcyjny kurs, na który warto grać.

Wielu profesjonalnych graczy, analizując mecze i szanse obu drużyn korzysta z tego typów zakładów. Zakład z handicapem jest niewątpliwie trudniejszy, jednak może przynieść większą wygraną.

 

Handicap azjatycki

Handicap azjatycki jest podobny do europejskiego z taką różnicą, że handicapy z dodatkiem bramek lub punktów powodują że wykluczony jest remis w spotkaniu. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie handicapów połówkowych. Czym jest handicap azjatycki połówkowy? Najprościej wytłumaczyć na zasadzie przykładu:

W meczu Real Madryt – Barcelona, dla dumy Katalonii przyznany zostaje handicap +0,5 (tak, dosłownie pół bramki) i tutaj powstanie zdarzenie tylko z dwoma możliwymi zakładami – zwycięstwo jednej z drużyn. Dzieje się tak, gdyż mecz który zakończy się remisem a dodamy +0,5 bramki Barcelonie to ona zostaje zwycięzcą na naszym zakładzie. Wielu graczy z początku bało się tego systemu, lecz z czasem zobaczyli że daje ogromne możliwości. Choć kursy przy tym rodzaju handicapu mogą być nieco niższe niż w europejskim to i tak wydaje się jedną z najlepszych opcji.

Porównując handicap azjatycki i europejski, możemy jasno powiedzieć że oba systemy niosą ze sobą wiele korzyści ale wprost proporcjonalne do ryzyka. Jednak jak już wspominaliśmy, przy dobrej analizie meczy, można śmiało z nich korzystać by zwiększyć swoją wygraną.

Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less
LIGA FANTASY EURO LVBET

Najchętniej czytane

3 x darmowy zakład (100, 100 i 100 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij Sprawdź warunki

Promocja tygodnia
EURO 2024: Polska - Francja

400 zł za gola Polski

Kod promocyjny: VIPKOD
30zł za rejestrację i 3x100zł na darmowe zakłady od Fortuny!
close-link