Pewne systemy bukmacherskie

Jak obstawiać mecze systemem?

Autor: Obstawianie.Net
Fortuna EURO 2024

System bukmacherski który da stale zarobek to święty Gral na zakładach bukmacherskich.

Na stronach bukmacherskich bardzo mało się jednak mówi o systemach bukmacherskich czyli o sposobach na pokonanie bukmachera, od których przecież uzależnione są nasze zarobki lub też straty. A to jak obstawiać mecze systemem to powinien być temat od którego każdy obstawiający mecze powinien zacząć swoją przygodę z obstawianiem meczów online i nie tylko.

Skuteczne systemy bukmacherskie

Wraz z zyskiwanym doświadczeniem w obstawianiu zakładów, typerzy szukają czegoś nowego, żeby ograć buka. Niewątpliwie, gdy zaznajomią się oni ze światem bukmacherskim i z rodzajami kuponów, to często szukają czegoś nowego.

TOP 3 promocji na EURO 2024
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł za REJESTRACJĘ - wejdź na FORTUNA.PL + 300 zł na zakłady
600 zł za WPŁATĘ - wejdź na STS.PL + 100 zł na zakłady
3500 zł CASHBACK - wejdź na SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Chodzi mianowicie o znajdowanie coraz to lepszych rozwiązań przy obstawianiu kuponów. Naprzeciw wychodzą tutaj systemy bukmacherskie, które w większości przypadków zostały opracowane już lata temu. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć ten temat i odpowiedzieć sobie jasno na pytanie – czy obstawianie systemem może przynieść zysk.

System – płaska stawka

Kiedy chcemy rozpocząć obstawianie systemowe, to warto skorzystać z tak zwanej „płaskiej stawki”. Tak naprawdę jest to idealny system dla początkujących typerów, którzy chcieliby obstawić kilka kuponów właśnie grając tego typu zakładami.

System płaska stawka polega na obstawianiu zakładów niezależnie od rodzaju kuponu czy wysokości kursu za tą samą stawkę. Zwykle dany gracz określa sobie, czy obstawia SOLO, czy AKO – wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujecie.

Na początku jednak powinniśmy określić swój miesięczny bankroll, czyli środki, które przeznaczymy na obstawianie w danym miesiącu. I teraz sprawa najważniejsza. Jeden zakłada nie powinien przekraczać 4% naszego bankrollu. Oczywiście, to my określamy kwotę i procentowy wkład, jednak maksymalnie powinno to być właśnie wskazanej wyżej 4%. Optymalnie jednak eksperci radzą, żeby wahało się to w okolicach 1.5-2%. Wtedy mamy aż 50 szans obstawienia za tą samą stawkę kuponów.

Sporym atutem jest fakt, że nawet, jeśli na początku takiego typowania będziemy mieć problemy, to nie powinniśmy zbyt wiele środków stracić, ponieważ gramy swoją stałą stawką, specjalnie wyliczoną częścią bankrollu. Gracze w prosty sposób mogą zatem obstawiać, ale także kontrolować swoje fundusze.

Freebety 30 zł
Fortuna oferta na dziś
www.efortuna.pl
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów Show Less

System płaska stawka posiada oczywiście także wady. Główną z nich jest ta, że nie dorobimy się obstawiając właśnie w ten sposób. Zyski oczywiście są jak najbardziej możliwe, jednak nie będą to kwoty gigantyczne. Właśnie dlatego polecamy ten system na początku swojej drogi z typowaniem. Pozwoli ona na złapanie doświadczenia i przygotowanie się do kolejnych strategii.

Progresja w obstawianiu na remis

Kolejnym, odważniejszym typowaniem niewątpliwie jest progresja. Na wstępie warto powiedzieć, czym w ogóle ona jest. Progresja to rodzaj systemu obstawiania zakładów bukmacherskich, w których zwiększamy stawki po przegranym kuponie. Oznacza to więc, że w każdym kolejnym typie musimy zwiększyć swój wkład, jednak za tym idzie również wyższa wygrana.

Najlepszym rozwiązaniem jest progresja w obstawianiu na remis. System ten po prostu świetnie sprawdza się w zakładach typu SOLO, a najwyższe kursy znajdzie właśnie przy braku rozstrzygnięcia pojedynku. Posługując się przykładem piłki nożnej – ponieważ statystycznie to właśnie nią najczęściej obstawiają typerzy – najlepiej jest typować właśnie remisy. Sporym wyzwaniem może być jednak znalezienie zespołów, które dość często dzielą się punktami między sobą. My polecamy zajrzeć do Serie B, czy przyjrzeć się spotkaniom chociażby ligi hiszpańskiej.

Znajdziemy tam zespoły, którym stosunkowo często zdarza się osiągać taki rezultat. Kursy na te zdarzenia zaczynają się od 2.80, do nawet 3.80. Dzięki temu możemy liczyć na minimum 2.5 krotny zysk. Oczywiście obstawia się za coraz wyższe kwoty do czasu, aż nie wygramy pierwszego kuponu. Wtedy wracamy do stawki wyjściowej i powtarzamy cały proces.

W tym systemie szanse na zwycięstwo może nie są bardzo wysokie, jednak gdy w końcu uda się poprawnie wytypować zdarzenie pojedyncze z wysokim kursem, to wyjdziemy na pewno „na plus”. Warto jest więc śledzić zmagania zespołów i zająć się progresją w obstawianiu na remisy. Niestety musimy zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebny będzie tutaj większy budżet, niż w przypadku płaskiej stawki.

Zarejestruj się bez dowodu w STS.PL
600 zł za depozyt + bez ryzyka 100 zł + ekstra kasa za zadania

 

Martingale, system Kelly’ego

Teraz przejdziemy już do konkretnie opracowanych systemów, które zostały stworzone lata temu. Każdy z nich jest wykorzystywany we wszystkich rodzajach gier hazardowych. Postanowiliśmy w tym miejscu przybliżyć dwa najpopularniejsze rozwiązania systemowe:

• Martingale

Pierwszy system – Martingale to jeden z najpopularniejszych systemów na progresję w świecie hazardu. Bardzo często korzystają z niego chociażby gracze w kasynach, grając w ruletkę. Na jej podstawie najłatwiej jest wytłumaczyć działanie tej strategii.

Mianowicie chodzi w niej o podwajanie każdej kolejnej stawki – oczywiście w przypadku niepowodzenia. I tak – wychodząc od 20 złotych. Tyle wyniesie nasz zakład. Jeśli nie wejdzie, to kolejny dajemy za 40, następny za 80 złotych. Do czasu, aż trafimy swoje zdarzenie.

Przekładając to typowo na bukmacherkę – ważne jest to, aby wybrać takie zdarzenie, które jest prawdopodobne, ale niezbyt pewne – dzięki czemu kursy będą wyższe. I tutaj warto wspomnieć to, co przekazaliśmy wyżej. Remisy w zdarzeniach piłkarskich będą tutaj wręcz idealne.

Przy średnim kursie 3.0. Obstawiając trzy kupony które nam nie wejdą (czyli kolejno 20, 40 oraz 80 złotych), następny dajemy za 160. Nasz wkład łączny wynosi zatem 300 złotych. gdy kupon za 160 złotych zostanie poprawnie wytypowany – po uśrednionym kursie 3.0, to na konto depozytowe wpłynie 422,40 zł. Dzięki temu gracz przy takim obstawianiu będzie +122,40 zł.

Graj o 100 000 zł w Fantasy Lidze
+ 2090 zł w bonusach (w tym freebet) + gra bez podatku

 

Jak widać – jest to już zauważalny zysk, jednak korzystając z tego systemu musimy liczyć się z wysokimi kosztami, a także tym, że dopiero szósty, siódmy, czy dziesiąty kupon może nam wejść. Mimo wszystko, gdy już poprawnie wytypujemy wynik, to na pewno będziemy na plusie – co jest oczywiście najważniejsze.

• System Kelly’ego

Druga strategia, która powstała już ponad 60 lat temu, to system Kelly’ego. Jest on już nieco bardziej skomplikowany – amerykański twórca tego kryterium posłużył się specjalnym równaniem. Wygląda ono następująco:
(BP-Q)/B,

gdzie:
• B – kurs dziesiętny pomniejszony o współczynnik „1”
• P – prawdopodobieństwo wygrania kuponu
• Q – prawdopodobieństwo przegrania (1-P)

Najłatwiej będzie to zrozumieć, gdy przedstawimy to na przykładzie. Załóżmy, że znaleźliśmy dobry typ po kursie 1.90. Wyliczyliśmy sobie prawdopodobieństwo 55%. teraz wyliczymy jaki procent swojego bankrollu powinniśmy obstawić – korzystając oczywiście z wzoru stworzonego pod system Kelly’ego.

Zatem: (0,90×0,55-0.45)/0,90= 0,05. Oznacza to, ze powinniśmy wykorzystać 5% naszego wkładu miesięcznego na tego typu zakład. To daje nam ostateczne „value”, czyli wartość, która powie nam wszystko o naszym wyborze.

Freebety 30 zł
Fortuna oferta na dziś
www.efortuna.pl
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów Show Less
Darmowy zakład 100 zł
STS oferta na dziś
www.sts.pl
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska Show Less
Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less

Dzięki temu systemowi możemy więc sprawdzić, czy nasz typ ma w ogóle szansę na osiągnięcie sukcesu, czy lepiej szukać czegoś innego. Niewątpliwie, jest to jeden z lepszych systemów obstawiania, który w ogóle powstał.

Surebety

Jeśli myślicie, że to już wszystkie systemy bukmacherskie, to grubo się mylicie. Eksperci wymyślili coś, co daje tak naprawdę 100% pewności zysku. Oczywiście nie jest to takie łatwe i aż tak dostępne, ponieważ gdyby właśnie tak było, to bukmacherzy przestali by istnieć bardzo szybko.

Chodzi mianowicie o surebety, czyli „pewny zakład”. Dzięki nim jesteśmy pewni, że obstawiając wszystkie możliwe wyniki i tak wyjdziemy „na plus”.
Ważne jest jednak, abyśmy posiadali konto u kilku różnych bukmacherów. Jest to warunek konieczny, aby skorzystać z tej strategii. Tak naprawdę system ten charakteryzuje znajdowanie najwyższych kursów na poszczególnych graczy w danym spotkaniu.

Najłatwiej przedstawić to na pojedynku tenisowym lub każdej innej dyscyplinie, w której nie ma remisów. Gdy u jednego bukmachera kurs na tenisistę „A” wynosi 1.75, a u innego na tenisistę „B” 2.50, to obstawiamy jeden i drugi typ. Dzięki temu któryś nasz typ oczywiście zostanie wygrany.

Musimy jednak odpowiednio obstawić kwoty. Nie możemy tutaj wykorzystać płaskiej stawki, ani oczywiście żadnych z wyżej opisanych modeli.

Musimy wyliczyć, jak rozdzielić daną kwotę, aby przy postawieniu na obydwa zdarzenia i tak wyjść „na plus”. Na pewno wyższa kwotę postawimy na kurs niższy, jednak musimy troszkę się pobawić w obliczanie.

Freebet 20 zł
LVBET oferta na dziś
www.lvbet.pl
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy Show Less

W Internecie znajdziemy kalkulatory stworzone pod surebety. Dzięki temu może być nieco łatwiej rozdzielić kwotę, którą przeznaczycie na kupony. Mimo wszystko takich zdarzeń na rynku za dużo nie ma. Możemy znaleźć ich kilka, bądź kilkanaście w miesiącu, jednak naszukać się trzeba sporo. Oczywiście warto i do tego zachęcamy. W końcu nie ma nic lepszego, niż pewny zysk.

Zakłady akumulowane

Jednym z rodzajów kuponów możliwych do obstawiania u bukmacherów są zakłady akumulowane. Nazywamy tak kupony, na których znajdują się minimum dwa zdarzenia. Maksymalnie może to być 20-30 zdarzeń w ramach jednego kuponu. Jednak takich długich „taśm” komentować nie będziemy, ponieważ naszym zdaniem jest to kompletna strata pieniędzy.

Oczywiście jedna na milion wejdzie i wtedy dany typer mocno się wzbogaci, ale jest to bliskie trafieniu szóstki w totka. Procentowo mamy około 0,00000001% szans, żeby trafić kupon z 30. spotkaniami.

Warto jest przytoczyć tutaj jak wyglądają procentowe szanse przy kuponach AKO. Przy dwóch zdarzeniach, na które mamy możliwość obstawienia 3-torowego (1X2), szanse na wygranie kuponu to nieco ponad 11%. Przy trzech spotkaniach prawdopodobieństwo powodzenia spada do 4%, a przy chociażby sześciu pojedynkach, procentowe szanse wynoszą 0,14%.

Jak widać, z każdym kolejnym spotkaniem szanse na zwycięstwo diametralnie maleją.

Jak obstawiać mecze systemem? 2024

 

Jak zatem obstawiać zakłady akumulowane, żeby miało to w ogóle jakiś sens. Tak naprawdę warto się zatem skupić na 2-3 pojedynkach, które na które znaleźliśmy value. Dzięki temu zminimalizujemy dodatkowo ryzyko. Oczywiście musimy poprzeć to wszystko odpowiednią analizą statystyk, żeby wybrać typy, które rzeczywiście mogą okazać się trafione.

Plusem tego typu kuponów są na pewno wyższe ewentualne wygrane – w końcu kursy poszczególnych spotkań mnożą się ze sobą. Dlatego warto jest czasem bardziej zaryzykować.

Late gol

Doświadczenie jest niezwykle ważne podczas obstawiania zakładów bukmacherskich. Po pewnym czasie zaczynamy typować spotkania zupełnie „na czuja”. Kojarzymy już coraz więcej drużyn i zawodników. Zauważamy również pewne powtarzające się schematy. I wtedy zauważamy, że np. dana drużyna nigdy nie przegrywa u siebie meczy czy padają tzw. late gole, na których możemy sporo zarobić.

Late gol” to gole, które padają w końcówce pierwszej połowy lub meczu. Wtedy to możemy co najmniej podwoić swój wkład.

Zatem możemy polować na całkiem wysokie kursy. Są typerzy, którzy opracowali swoje programy, które potrafią im wyszukać zespoły lubiące strzelać pod koniec jednej z połów. Jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać możemy również bez wcześniejszej analizy sami typować na żywo „late” gole.

Mecze na żywo oferuje w tej chwili bukmacher – www.sts.pl

Jak to zrobić?

Najlepszym obiektem zainteresowania powinna być tu druga połowa, czyli końcówka meczu. Nie w każdym z nich gole padają np. po 80 minucie. Ale są takie spotkania, w których jest to niemal pewne. Są to najczęściej mecze, w których pada wiele bramek – co najmniej cztery i jeden z zespołów wygrywa co najmniej dwoma.

Co ma do stracenia jeden czy drugi zespół? W wielu przypadkach zupełnie nic – pewne jest już zwycięstwo danej drużyny np. przy wyniku 6-2. Jeśli do tego zauważymy, że przez ostatnie kilka minut drużyny nadal się angażują to niemal pewne jest, że padnie gol.

W tym przypadku wiele zależy od naszej obserwacji meczu. Nie jest to również gwarancją wygranej. Jednak po pewnym czasie będziemy mogli zauważyć, że granie takich „late” goli jest opłacalne.

Dlaczego jest to opłacalne?

Nawet z niższą skutecznością zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z wyższymi kursami. To właśnie sprawi, że dochodząc do perfekcji będziemy w stanie regularnie ogrywać bukmachera dzięki opcji late gole. Mając więcej czasu możemy stworzyć rozpiskę zespołów, w których meczach często padają gole pod koniec pierwszej połowy lub na koniec spotkania niezależnie od wyniku.

Biorąc pod uwagę wysokość kursów jest to warte naszego poświęcenia.Będąc z zamiłowania informatykiem możemy stworzyć program lub arkusz w Excelu, który zbierze i posegreguje za nas te informacje.

Jak obstawiać mecze systemem? 2024

 

Jak obstawiać mecze systemem?

Tak naprawdę, odpowiadając na pytanie – jak obstawiać mecze systemem, to na początku warto jest się zastanowić, z którego z nich chcemy skorzystać. Do wyboru mamy wszystkie wyżej wymienione. Wtedy możemy wziąć się za kupony typu SOLO, a także AKO – w zależności od tego, na który z systemów się zdecydujemy.

Istnieje również możliwość obstawiania zakładów systemowych, które popularnie nazywane są „Maxikombi”. Polegają one na grupowaniu zdarzeń, gdzie każda poszczególna grupa posiada swój własny kurs, a stawka na cały kupon jest jedna. Dzięki temu, jeśli obstawimy, na przykład trzy grupy po 2-3 mecze, to nawet jeśli dwie z tych grup źle wytypowaliśmy, to wygramy część środków za tą jedną.

Oczywiście, jeśli wejdzie wszystko, to wygrana z każdej grupy zostanie do siebie dodana. Możemy skorzystać z wielu różnych kombinacji, chociażby (przy siedmiu spotkaniach) 4 z 7, 5 z 7, czy 6 z 7. Wtedy liczba możliwych rozstrzygnięć jest jeszcze wyższa, co nawet przy kilku błędnych typach i tak pozwoli coś wygrać.

TOP 3 promocji na EURO 2024
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł za REJESTRACJĘ - wejdź na FORTUNA.PL + 300 zł na zakłady
600 zł za WPŁATĘ - wejdź na STS.PL + 100 zł na zakłady
3500 zł CASHBACK - wejdź na SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Opłacalny system bukmacherski

Systemy bukmacherskie zakładach być może są mało popularne wśród początkujących, ponieważ boją się oni aż tak bardzo zagłębiać w temat. Myślimy, że nie ma w tym przecież nic trudnego i stawiamy na różne mecze, o różnych kursach i różnych stawkach.

Zupełnie nie mamy swojej wizji gry, która jest przecież tak ważna i od której uzależniony jest nasz sukces. Nie bójmy się tego tematu, ponieważ nie jest on tak bardzo zagmatwany jak nam się wydaje. Założenia różnych systemów gry są naprawdę proste, a do nas należy jedynie zastosowanie się do ich reguł. Głównie mówimy tutaj o stawkowaniu, które odgrywa kluczową rolę.

Są oczywiście systemy, które zakładają grać cały czas „all in”, czyli za całą stawkę. Ale są to już założenia, które należy traktować jako zabawę niżeli grę na poważnie. Najczęściej mamy do czynienia z płaską stawką. Tutaj niezależnie od tego ile wpłacamy możemy zastosować ten system. Jest on niezwykle prosty i przynosi w dłuższej perspektywie zyski. Warto tu jednak dodać, że nie zawsze musimy sztywno trzymać zasad.

Obstawiając wyższy kurs możemy zamiast 100 złotych postawić 50 złotych.

 

Co obstawić w swoich pierwszych kuponach?

Na początku swojej drogi z bukmacherką warto jest obstawiać przede wszystkim wynik spotkań. Czy wygra gospodarz, gość, czy będzie remis. A może z podpórką – remis lub wygrana gospodarza/gościa. Najlepiej właśnie od takich kuponów rozpocząć grę w zakłady bukmacherskie.

Nie są one zbyt skomplikowane, wystarczy spojrzeć na ostatnie spotkania bezpośrednie między tymi drużynami oraz ówczesną formę zespołów, aby w miarę poprawnie oszacować rezultat. Dopiero po zaznajomieniu się z tematem i zagłębieniu w statystyki warto jest rozpocząć grę na ilość rzutów rożnych, handicap, czy który zawodnik strzeli bramkę.

Odbierz bonusy na EURO w SUPERBET
za wpłatę 200 zł + bez ryzyka 3500 zł + freebet depozytowy 55 zł + 20 zł na apkę

 

W przypadku tych kombinacji kursy są o wiele wyższe, ale też ryzyko jest spore. Musimy więc liczyć po trochę na szczęście, oraz analityczną ocenę. Kiedy więc przejść z obstawiania na zwycięstwo do kuponów bardziej skomplikowanych i wykorzystywać systemy bukmacherskie?

To już każdy zdecyduje – kiedy poczuje się na siłach, aby zaryzykować nieco więcej i wejść do gry z trudniejszymi do ogarnięcia zakładami. Należy także pamiętać, że to jest sport. Nie da się zawsze wygrywać, jednak warto być cierpliwym, ponieważ szczęście w końcu się uśmiecha do każdego.

Warto wiedzieć

Podsumowując ważne jest to, aby grać w zakłady bukmacherskie z głową. Najważniejsze jest to, aby nie obstawiać kuponów na siłę lub z „gorącą głową”. Nigdy takie obstawianie nie przynosi pozytywnego skutku, czyli wygranego kuponu. Ważne jest to, aby każda obstawiona pozycja była przemyślana i sprawdzona w statystykach.

Musimy także sami sobie wyznaczyć limit, którego nie przekroczymy, ponieważ to pozwoli zachować trzeźwe myślenie. Wszystko to prowadzi do przemyślanej gry, w której często jesteśmy w stanie wyjść na spory plus i zarabiać z obstawiania spotkań. Jeśli w taki sposób będziemy prowadzić swoją grę, mamy szansę na świetną zabawę z dużą ilością adrenaliny i zyskiem. Nic, tylko obstawiać i grać właśnie w taki sposób!

Freebety 30 zł
Fortuna oferta na dziś
www.efortuna.pl
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów Show Less
Darmowy zakład 100 zł
STS oferta na dziś
www.sts.pl
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 600 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska Show Less
Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less
LIGA FANTASY EURO LVBET

Najchętniej czytane

3 x darmowy zakład (100, 100 i 100 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij Sprawdź warunki

Promocja tygodnia
Promocja na EURO 2024!

NiespoZakład

Codziennie bonus 50zł!!!
Do tego 30 zł za rejestrację i 300zł darmowych zakładów!
close-link