Progresja w obstawianiu meczy

Progresja na remisy

przez Obstawianie.Net
54 odwiedzin w tydzień

blank

Tytułowa progresja na remisy w obstawianiu to jeden z najbardziej znanych systemów gry w zakładach sportowych. Istnieje sporo przeróżnych systemów opartych na progresji, przy czym największą popularnością wśród graczy cieszy się progresja na remisy, zazwyczaj w piłce nożnej, rzadziej w hokeju na lodzie.

Co to jest progresja

Progresja to sposób obstawiania zakładów w grach hazardowych. Prawdopodobnie wywodzi się z ruletki.

Zasada obstawiania progresywnego jest prosta. W przypadku nietrafienia wybranego typu, w kolejnym zakładzie ponownie obstawiamy ten sam typ, z tym że podnosimy stawkę o 100 procent. W grze u bukmachera typowanie w systemie progresji na remisy polega na wybraniu jednej drużyny i typowanie w każdym jej meczu wyniku remisowego.

Progresja na remisy 2023

Rzadko zdarza się, aby nawet najlepsza ligowa ekipa nie zaliczyła w trakcie trwania sezonu wpadki, remisując, któryś z meczów.

Przykładowo w obecnym sezonie Bayern Monachium remisował czterokrotnie, podobnie jak Barcelona. Oczywiście wybór drużyny do gry progresywnej powinien być mocno przemyślany. Należy skupić się na ligach, w których statystycznie pada sporo remisów (np. II liga francuska czy hiszpańska). Z takiej ligi wybieramy ekipę, na którą będziemy grać progresję.

Zasada jest banalna

W każdym spotkaniu (obojętne czy wyjazdowym, czy u siebie) typujemy remis, niezależnie od tego, jakie kursy na inne rozstrzygniecie, proponuje bukmacher. Jeżeli trafimy remis, nasz budżet rośnie razy trzy (średni kurs na remis piłkarski 3.0).

Jeżeli nie trafimy, w kolejnym spotkaniu wybranej ekipy, również stawiamy na remis z tym że podnosimy stawkę razy dwa, co oznacza, że zaczynając od dwóch złotych w następnej kolejce gramy za 4 złote. Jeśli i tym razem chybimy następny mecz gramy już za 8 złotych. Przy trafieniu nasza wygrana to 24 złote. Po odjęciu włożonej stawki pozostaje nam 10 złotych zysku netto.

Decydując się na wybór progresji na remisy jako podstawowego systemu gry u bukmachera, należy mieć świadomość wielu niedoskonałości i ryzyka, jakie za sobą niesie jego stosowanie. Przede wszystkim w progresji niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej drużyny.

Zdarzyć się bowiem może, przy nieprzemyślanym wyborze, że ekipa, na którą typujemy, nie zremisuje przez kilkanaście kolejnych spotkań. Może okazać się wtedy, że nie mamy już środków, aby zagrać kolejny etap, co w prosty sposób prowadzi do bankructwa i utraty wcześniej zainwestowanych pieniędzy. Tak więc wybór drużyny w tym systemie ma kluczowe znaczenie.

Choć statystycznie każda drużyna co jakiś czas remisuje, grając progresją, poleca się typowanie remisu wybranej drużyny nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także pucharowych czy towarzyskich. Wtedy szanse na trafienie rosną.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

 

Inne systemy progresywne

Jak już wspomniano progresja na remisy to jeden z najpopularniejszych, choć nie najskuteczniejszych systemów bukmacherskich. Istnieje wiele odmian gry progresywnej np. gra na porażkę faworyta (np. Realu Madryt) na ilość bramek czy na określony kurs.

W bukmacherce stosowane są również inne systemy oparte na progresji jak np. system ciągu Fibonacciego. W tej metodzie gramy kupony o kursie co najmniej 2,60. Zasadniczą ideą gry tym systemem jest stawiania zakładu na kolejnym etapie za stawkę będącą sumą dwóch poprzednich stawek. Zakładając, że startujemy z pułapu 2 złote, nasze zakłady w kolejnych etapach gry wyglądać będą następująco:

1. Etap pierwszy stawka 2 złote – jeśli trafimy kupon gramy następny również za 2 złote. Jeśli nie przechodzimy do kolejnego etapu
2. Etap drugi stawka 2 złote – jeżeli trafiamy, wracamy do etapu pierwszego, jeżeli nie musimy wejść na kolejny poziom, w którym aktualna stawka jest sumą dwóch poprzednich
3. Etap trzeci stawka 4 złote, jeżeli trafiony wracamy na poziom poprzedniej stawki, jeśli nie kolejny typ gramy już za 6 złotych (4 złote z etapu trzeciego i 2 złote z drugiego).

Zaletą gry tym systemem jest nieco niższe ryzyko bankructwa w przypadku nietrafienia kilku etapów z rzędu w porównaniu do klasycznej progresji na remisy. Każdy trafiony zakład cofa nas o jeden poziom, przegrany zaś nie powoduje konieczności podwojenia stawki.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Opisane powyżej dwa systemy gry progresywnej to nie jedyne sposoby na wygrywanie u bukmachera. Ponieważ w opinii wielu typerów, systemy progresywne obarczone są zbyt wielkim ryzykiem i w dłuższej perspektywie nie przynoszą spodziewanych rezultatów, przyjrzyjmy się innej metodzie gry, której założenia nie mają z progresją nic wspólnego.

Typy na określony kurs, z ruchomą stawką

System ten z powodzeniem możemy stosować, jeżeli znamy swoją skuteczność trafiania kuponów przy określonym kursie. Załóżmy, że typując wirtualnie, ustaliliśmy naszą skuteczność, która wygląda w sposób następujący:

Kurs kuponu 1,6 skuteczność 70 procent

Kurs kuponu 1,8 skuteczność 60 procent

Kurs kuponu 2,0 skuteczność 51 procent

Należy zaznaczyć, że w tym systemie, grający musi na wybranym kursie osiągać minimalną skuteczność typowań, umożliwiającą zysk.

W tym wypadku, aby wygrywać, należy do określonego kursu dopasować stawkę. Mając do dyspozycji 1000 złotych na grę, nasza stawka na pojedynczy kupon powinna wynosić maksimum 10 złotych, przy czym dla przykładu, kupony o kursie 1,6 (70 proc skuteczności) gramy za 10 złotych, kupony o kursie 1,8 za 8 złotych, a kupony o kursie 2,0 za 5 złotych.

Oczywiście możemy iść nadal w górę z kursami, należy jednak zdawać sobie sprawę, że im wyższy kurs kuponu tym nasza skuteczność jest niższa, a co za tym idzie, stawka powinna być odpowiednio dopasowana. Zanim się zdecydujemy, warto przeliczyć opłacalność gry na wyższych kursach.

Jeżeli nasza skuteczność dla kursu 3.0 wynosi 30 procent, to grając tym systemem, skazani jesteśmy na stratę (10 kuponów o kursie 3.0 przy stawce 10 złotych to inwestycja 100 złotych, trafiając trzy, wygramy 90 złotych, czyli w ogólnym rozrachunku tracimy 10 procent kapitału).

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

System ten jest wart polecenia pod warunkiem, że znamy skuteczność swoich typów i będziemy umieć umiejętnie do określonego kursu dobrać stawkę. Minusem stosowania tej metody jest minimalna procentowa skuteczność, jaką musi wykazywać się typer, by osiągać zyski.

Dla kursu 2.0 jest to statystycznie powyżej 50 procent poprawnie wytypowanych zakładów, poniżej tej wartości nasz gra nie pozwoli na osiągnięcie żadnego profitu.

 

Czy da się pokonać bukmachera?

Wielu graczy zadaje sobie pytanie, czy w zakładach bukmacherskich da się osiągać regularne zyski. Jest to możliwe, choć niełatwe. Należy wiedzieć, że prawie 90 procent grających w ogólnym rozrachunku jest u bukmachera „do tyłu”. Nie oznacza to, że buka nie da się ograć.

Owszem da się, wymaga to jednak stałego podnoszenia naszej wiedzy, cierpliwości, oraz żelaznego trzymania się ustalonych przed grą zasad. Nie uleganie emocjom, dokładna analiza typowanych spotkań, przy wyborze odpowiedniego systemu gry może przynieść nam regularne zyski.

Jeżeli rozpoczynamy grę u buka bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, licząc na to, że za przysłowiowe 10 złotych wygramy kilkadziesiąt tysięcy, typując nieskończoną ilość meczów na jednym kuponie, od początku skazani jesteśmy na straty.

Freebety 30 zł
Fortuna oferta na dziś
www.efortuna.pl
- 20 zł za samą rejestrację
- 600 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów
- 20 zł za samą rejestrację
- 600 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów Show Less
Darmowy zakład 100 zł
STS oferta na dziś
www.sts.pl
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 1500 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska
- 100 zł na zakłady bez obrotu
- do 1500 zł za wpłaty
- mecze na żywo w STS.TV
- świetna aplikacja bukmacherska Show Less
Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less
Freebet 20 zł
LVBET oferta na dziś
www.lvbet.pl
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy Show Less
200% za wpłatę
Etoto oferta na dziś
www.etoto.pl
- 200% za swpłatę
- Bardzo fajna aplikacja
- Bogata oferta na tenis, żużel i siatkówkę
- Dodatkowa Boosty na kursy
- 200% za swpłatę
- Bardzo fajna aplikacja
- Bogata oferta na tenis, żużel i siatkówkę
- Dodatkowa Boosty na kursy Show Less
Freebet 50 zł
PZBUK oferta na dziś
www.pzbuk.pl
- 50 zł Freebet
- 1000 zł w formie Cashback
- Mecze na żywo w PZBUK.TV
- Klub VIP dla stałych graczy
- 50 zł Freebet
- 1000 zł w formie Cashback
- Mecze na żywo w PZBUK.TV
- Klub VIP dla stałych graczy Show Less
200% za wpłatę
Betfan oferta na dziś
www.betfan.pl
- 200% za wpłatę
- Promocje dniadla stałych graczy
- Mecze na żywo w Betfan.TV
- Nieszablonowe zakłady bukmacherskie
- 200% za wpłatę
- Promocje dniadla stałych graczy
- Mecze na żywo w Betfan.TV
- Nieszablonowe zakłady bukmacherskie Show Less
30 dni bez podatku
Forbet oferta na dziś
www.iforbet.pl
- 1050 zł zakład bez ryzyka
- 2000 zł od drugiego depozytu
- Obstawianie bez podatku przez 30 dni
- Aplikacja i kursy Top5 w Polsce
- 1050 zł zakład bez ryzyka
- 2000 zł od drugiego depozytu
- Obstawianie bez podatku przez 30 dni
- Aplikacja i kursy Top5 w Polsce Show Less
Freebet 10 zł
Fuksiarz oferta na dziś
www.fuksiarz.pl
- 10 zł Freebet za wgranie apki
- 500 zł zakładzie bez ryzyka
- Mega Boost na kursy
- Loteria Fuksomania 100 000 zł
- 10 zł Freebet za wgranie apki
- 500 zł zakładzie bez ryzyka
- Mega Boost na kursy
- Loteria Fuksomania 100 000 zł Show Less
Cashback 200 zł
Betclic oferta na dziś
www.betclic.pl
- Multi+ - wygrane o 120% wyższe
- 500 zł zakładzie bez ryzyka
- Super kursy
- Mecze na żywo
- Multi+ - wygrane o 120% wyższe
- 500 zł zakładzie bez ryzyka
- Super kursy
- Mecze na żywo Show Less
100% za wpłatę
Totolotek oferta na dzis
www.totolotek.pl
- 500 zł za wpłatę
- 66% więcej do Twojej wygranej
- Betclub to super Program Lojalnościowy
- Cashout i... ograniczasz ryzyko przegranej
- 500 zł za wpłatę
- 66% więcej do Twojej wygranej
- Betclub to super Program Lojalnościowy
- Cashout i... ograniczasz ryzyko przegranej Show Less
blank

Najchętniej czytane

3 x darmowy zakład (100, 200 i 300 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij Sprawdź warunki

Promocja tygodnia