Tylko u NAS! 600 ZŁ DARMOWY ZAKŁAD I 30 ZŁ za REJESTRACJĘ ODBIERZ KOD

Legalni bukmacherzy w Polsce

Legalni bukmacherzy w Polsce

Obecnie wszyscy działający bukmacherzy w Polsce muszą posiadać licencję od Ministerstwa Finansów, aby organizować zakłady bukmacherskie dla Polaków. Ponadto wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce muszą spełniać szereg wymogów oraz dostosować swoja ofertę do regulacji obowiązujących w Polsce firmy bukmacherskie.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce na 2022 rok

Teraz przedstawimy listę bukmacherów którzy posiadają zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich w kraju. Oto wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce z kwotą promocji na start dla nowych graczy:

1.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
Superbet

Tydzień bez ryzyka, 3754 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 3700 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

3.
Etoto

Bonus 200% za wpłatę

Średniej klasy bukmacher z fajną promocją powitalną. Lecz słabe kursy bukmacherskie oraz aplikacja do zawierania zakładów skutecznie odstraszają tłumy graczy 😉

4.
STS

100 zł darmowy zakład i 1500 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy zakład bez ryzyka oraz bonus do 1500 zł za wpłaty. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

5.
LVBET

3333 zł na start + 20 zł bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

6.
Betfan

1000 zł za wpłatę, 600 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego darmowy zakład 600 zł oraz 1000 zł za drugą wpłatę i nic tylko obstawiać.

7.
Forbet

Zgarnij 3100 zł na start!

Prosta strona, prosta oferta powitalna, mnóstwo promocji dla graczy posiadających konta, fajna aplikacja bukmacherska no i wysoki kursy! Tym podbił rynek Forbet w Polsce.

8.
Noblebet

2500 zł wpłatę i gra bez podatku

Nowy bukmacher online. Całkiem przyjemna strona do obstawiania meczów, fajna promocja i bogata oferta sportów wirtualnych no i rejestracja bez dowodu!

9.
Fuksiarz

Prawdziwy 500zł CASHBACK na start!

Nowy polski bukmacher który nie chce rywalizować na bonusy z innymi a produktem. Brzmi ciekawie i faktycznie tak jest. Dobre kursy, ciekawe rozwiązania i bogata oferta na dziś zakładów bukmacherskich.

10.
PZBUK

Prosty, szybki darmowy zakład

Sam darmowy zakład nie wystarczy by zostać średnim bukmacherem. Starają się i poprawiają jak mogą (póki co kursy są coraz lepsze), ale aplikacja oraz wygląd strony odstraszają wielu graczy.

11.
Totolotek

Na start do 500 zł!

Synonimem zakładów bukmacherskich od zawsze był Totolotek, lecz teraz to tylko solidny niczym nie wyróżniający się bukmacher - no może poza prostym bonusem od wpłaty do 500 zł na start.

12.
Betclic

Bonus Cashback 200 zł

Dobrze dopracowana oferta, wysokie kursy bukmacherskie, niezła aplikacja do zawierania zakładów. Tylko oferta promocyjna na start niezbyt atrakcyjna. Ale konto warto tam posiadać.

13.
Totalbet

20 zł na start

Stosunkowo nowy bukmacher i wiele mu brakuje. Próbuje nadrobić braki ofertą powitalną - oferuje do 5000 zł - tak pięć tysięcy zł na start i do tego bonus bez depozytu!

14.
Milenium

100 zł freebet, 1500 zł cashback i 1500 zł za wpłatę

Bardzo fajny bukmacher dla początkującego, oprócz promocji darmowy zakład dostaniemy nawet 1500 zł za wpłatę, 1500 zł w formie cashback i 20 zł bez depozytu. A do tego wysokie kursy.

Legalni bukmacherzy online w Polsce – 2022

Tak jak już wspomnieliśmy, żeby bukmacher był uznany za legalna firmę w naszym kraju, to musi otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów. Wyżej przedstawiliśmy listę wszystkich legalnych firm. W przypadku bukmacherów działających stacjonarnie, to nie musimy mieć żadnych wątpliwości, ponieważ każdy z nich działa jak najbardziej legalnie.

Online jest już nieco inaczej, ponieważ wiele firm próbuje obejść ustawę i działać bez uprawnień na naszym rynku. Aby być pewnym, który z nich jest legalny, warto jest wejść na rządową stronę Ministerstwa Finansów, gdzie możemy znaleźć pełną listę tychże bukmacherów.

Internetowe firmy bukmacherskie zarejestrowane w Polsce

Lista bukmacherów z licencją z początku artykułu odpowiada wszystkim firmom, które dostały zezwolenie Ministerstwa. Dlatego bez obaw można korzystać z ofert wszystkich tych bukmacherów. Jeśli chcemy się jeszcze bardziej upewnić, że bukmacher posiada licencję, to na każdej stronie internetowej bukmachera mamy takie informacje – zwykle w stopce na samym dole strony.

Obecnie spośród wszystkich legalnych bukmacherów, tylko dwóch z nich nie posiada swojej strony internetowej – mimo licencji, którą otrzymali. Są to bukmacherzy – BestBet oraz Typiko. Prężnie działa za to 17. innych bukmacherów, którzy prowadzą swoją działalność w Internecie.

Do tych bukmacherów zaliczamy: forBET, Milenium, STS, Etoto, Totalbet, Superbet, eWinner, Typiko, Superbet, Totolotek, Fortuna, LV Bet, PZBuk, Betclic, Betfan, a także TRAF-Zakłady Wzajemne – zakłady konne i Polski Bukmacher, który nadzoruje dwie marki OKbet i NobleBet.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
200% za WPŁATĘ - etoto.pl + obstawiaj bez podatku!
1300 zł CASHBACK - superbet.pl + 234 zł za wpłatę

Porównaj promocje

 

 

STS

STS to najbardziej rozpoznawalna marka z pośród legalnych bukmacherów internetowych na polskim rynku bukmacherskim. Posiadają oni ponad 400 punktów stacjonarnych, mają udział blisko 50% procentowy w całym rynku tej branży, a także największa liczbę aktywnych graczy.

W ofercie znajdziemy ponad 30 dyscyplin sportowych, a także zdarzeń politycznych i około sportowych. Za pośrednictwem strony STS można oglądać wiele dyscyplin sportowych na żywo. Poza tym posiadają jedną z najszybszych metod płatności, która pozwala na przesłanie środków do banku w maksymalnie 15 minut. STS posiada wiele innowacji, a także może pochwalić się swoją fundacją „Sport twoją szansą”.

• KRS: pod numerem 0000080269, nadany przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 6422187001
• REGON: 273378209
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 496 000 PLN
• Informacje o bonusie: W STS każdy gracz może otrzymać freebet w wysokości 25 złotych, bonus na start 100% od pierwszej wpłaty do 1200 złotych, czy 20 złotych na nową zakładkę Betgames. Poza tym posiadają oni w swojej ofercie szereg promocji dla stałych graczy.

 

Fortuna

Fortuna to kolejny z bardzo rozpoznawalnych podmiotów na polskim rynku bukmacherskim. Mogą pochwalić się oni ponad 20 – letnim doświadczeniem i to nie tylko na polskim rynku, ale również słowackim, czeskim, czy chorwackim.

Oferta bukmacherska Fortuny jest kompleksowa i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Od najpopularniejszych sportów, przez te niszowe, aż do zdarzeń rozrywkowych, czy politycznych. Ilość kombinacji osiąga kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

To nie wszystko – Fortuna posiada blisko 600 punktów stacjonarnych, bardzo dobrą stronę internetową i intuicyjną aplikację mobilną. Ów legalny bukmacher ten zajmuje się również sponsoringiem – chociażby jest sponsorem tytularnym polskiej 1.ligi piłkarskiej, a także sponsoruje Legię Warszawa i wiele innych zespołów.

• KRS: pod numerem 0000002455, nadany przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5481192629
• REGON: 070707400
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 376 000 PLN
• Informacje o bonusie: Fortuna każdemu, kto zechce zarejestrować u nich konto oferuje bonus powitalny nawet do 1000 złotych od pierwszego depozytu, a także 2800 punktów lojalnościowych w Klubie Fortuna Plus – co odpowiada 20 złotym freebetu.

 

Betfan

Betfan jest następnym młodym bukmacherem na naszym rynku. Posiada bardzo dobrą stronę internetową do obstawiania meczów – intuicyjną i prostą w obsłudze. Za jej pośrednictwem można obstawiać zakłady. O Betfan warto wiedzieć że to bukmacher bez podatku!

Poza tym posiadają bardzo fajne aplikacje bukmacherskie na telefon.

Jeśli chodzi o samą ofertę bukmacherską tego polskiego legalnego bukmachera, to poza szeroką gamą dyscyplin sportowych wyróżniają się ogromną liczbą kombinacji na zdarzenia rozrywkowe, polityczne, pogodowe, czy show-biznesowe.

• KRS: pod numerem 0000727637, nadany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5252747132
• REGON: 369967041
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN
• Informacje o bonusie: Na start typerzy mogą otrzymać „Pakiet Pudziana”, czyli nawet 3000 złotych od trzech pierwszych depozytów, oraz 100 złotych w zakładzie bez ryzyka.

Forbet

Kolejnym bukmacherem jest Forbet. Jako legalny bukmacher internetowy działa od 2016 roku i posiada świetną ofertę, a także dodatkowe atuty, jak zakład na „chybił trafił”, czy wyszukiwarka kursów. Poza tym posiada blisko 90 punktów stacjonarnych, a także dobrą stronę internetową i aplikację mobilną.

• KRS: pod numerem 0000263257, nadany przez Sąd Rejonowy dla M.ST. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5482487290
• REGON: 240448217
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 376 000 PLN
• Informacje o bonusie: Bukmacher ten oferuje każdemu nowo zarejestrowanemu typerowi bonus powitalny w wysokości nawet 2000 złotych od trzech pierwszych depozytów ( 1000 złotych od pierwszej wpłaty i po 500 od kolejnych dwóch). Do tego dochodzi freebet na urodziny w wysokości 20 złotych.

 

PZBUK

Następny z bukmacherów, który na ten moment posiada dosyć krótki staż. Firma ta posiada zezwolenie na zakłady prowadzone online. Oferuje wiele dyscyplin sportowych, a także e-sportu, które można typować live – co jest rzadkie u innych bukmacherów. Do tego dochodzi sporo promocji bukmacherskich czasowych, a także bonusów dla stałych graczy.

• KRS: pod numerem 0000678163, nadany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 1132942188
• REGON: 367291480
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN
• Informacje o bonusie: Na start bukmacher PZBUK oferuje nowym graczom 50 złotych od pierwszej wpłaty na start.

 

Milenium

Milenium na polskim rynku jest już ponad 15 lat. Od pewnego czasu rozpoczęli ofensywę i zmienili swoją stronę internetową, a także wprowadzili ciekawszą ofertę. Dzięki temu zyskują z miesiąca na miesiąc. Na ten moment posiadają ponad 150 punktów naziemnych, a poza tym działają również online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W swojej ofercie posiadają oczywiście klasyczne dyscypliny sportowe, jak i sporty wirtualne oraz zakłady na żywo.
• KRS: pod numerem 0000182607, nadany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 7822280615
• REGON: 634526323
• Wysokość kapitału zakładowego: 3 477 600 PLN
• Informacje o bonusie: Milenium proponuje naprawdę wysokie bonusy i promocje. Na start każdy może otrzymać do 1500 złotych od pierwszego depozytu, a także taką samą kwotę w formie casback’u, a także zakład bez ryzyka do 100 złotych. Daje to łączną sumę aż 3100 złotych, z której każdy gracz może skorzystać.

 

LV Bet

Na uwagę niewątpliwie zasługuje także LVBet. Posiada on jedną z lepszych ofert bukmacherskich na całym rynku. Wśród dyscyplin posiada klasyczne dyscypliny sportowe, ale również e-sport, sporty wirtualne, zdarzenia na żywo. Mnóstwo kombinacji, wiele promocji i bonusów.

Poza tym ponad 50 punktów stacjonarnych, a także dobrze działająca strona internetowa i aplikacja mobilna od tego bukmachera.

• KRS: pod numerem 0000534588, nadany przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy – KRS
• NIP: 9542751776
• REGON: 360297047
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 025 000,00 PLN
• Informacja o bonusie: LV Bet dla nowych graczy posiada swoją flagową promocję „Mistrzowski Pakiet Sportowy”, a w nim nawet do 1500 złotych od dwóch pierwszych depozytów, freebet w wysokości 50 złotych dla wszystkich posiadaczy karnetów na spotkania sponsorowanych przez bukmachera drużyn i 20 złotych bonusu na sporty wirtualne.

 

Totolotek

Jedna z bardziej rozpoznawalnych firm bukmacherskich w naszym kraju, z drugiej strony najstarszy bukmacher w Polsce.

Na ten moment jest częścią grupy Intralot, a także jako jedyny z legalnych polskich bukmacherów należy do The European Lotteries and Toto Associaton (Międzynarodowego Stowarzyszenia firm Loteryjnych i Totalizatorów). Posiada około 200 punktów stacjonarnych w kraju, a także prężnie działa w Internecie oraz przez aplikację mobilną.

• KRS: pod numerem 0000027214, nadany przez Sąd Rejonowy dla M.ST. Warszawy, XIX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5240302341
• REGON: 010333455
• Wysokość kapitału zakładowego: 14 700 000 PLN
• Informacje o bonusie: Totolotek oferuje każdemu nowemu typerowi 1000 złotych od pierwszego depozytu, a także do 49 złotych od pierwszej wpłaty w aplikacji mobilnej.

 

Totalbet

Kolejny z polskich bukmacherów. Wyróżnia się jaskrawymi kolorami strony internetowej, ale oczywiście również kompleksową ofertą. Aplikacja mobilna na ten moment przeznaczona jest tylko na telefony z systemem Androida, a punkty naziemne – jak to mówi bukmacher – są w drodze.

• KRS: pod numerem 0000662497, nadany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 1132929621
• REGON: 366521110
• Wysokość kapitału zakładowego: 4 000 000 PLN
• Informacje o bonusie: Totalbet kusi najwyższą kwotą bonusów w kraju. Od pierwszego depozytu każdy gracz może otrzymać 5000 złotych, a także freebet 20+20, czyli pierwsze 20 rozbite na cztery sporty po 5 złotych, a kolejne od dokonywanych wpłat.

 

Polski bukmacher, czyli Okbet i Noblebet

Okbet i Noblebet to zupełnie nowe marki na rynku, które powstały pod szyldem Polskiego bukmachera. Jeśli chodzi o pierwszą firmę, to nie posiada ona jeszcze ani strony internetowej, ani tym bardziej oferty – mimo tego, że licencję już otrzymali.

Na ten moment dobrze radzi sobie Noblebet, który wystartował już zarówno ze stroną internetową, jak i aplikacją mobilną.

• KRS: pod numerem 0000687635, nadany przez Sąd Katowice – Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 6292481907
• REGON: 367989720
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 050 000 PLN
• Informacja o bonusie: NobleBet oferuje swoim nowym graczom 1650 zł od trzech pierwszych depozytów. Za pierwszą wpłatę można otrzymać 100% do 800 zł, za drugą 50% do 800 zł, a za trzecią 100% do 50 zł na sporty wirtualne.

Etoto

Etoto wyróżnia się kilkoma aspektami – zarówno dotyczącymi oferty, jak i marketingu. Wśród sportów można typować te najbardziej popularne, jak piłka nożna, tenis, czy siatkówka, ale również mniej popularne jak kabaddi, czy snooker.

Aspekt marketingowy dotyczy blogu eksperckiego Etoto, w którym piszą najlepsi dziennikarze sportowi kraju, jak Michał Pol, Roman Kołtoń, czy Mateusz Borek.

• KRS: pod numerem 0000370248, nadany przez Sąd Rejonowy dla M.ST. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5272639256
• REGON: 142666660
• Wysokość kapitału zakładowego: 8 946 300 PLN
• Informacja o bonusie: Bonus, który oferuje na ten moment Etoto, to 200% od pierwszej wpłaty do 200 złotych – co za wpłacone 100 złotych, daje nowym graczom aż 300.

eWinner

Jeśli chodzi o eWinner, to na naszym rynku jest stosunkowo krótko. Ostatnio stał się bardziej rozpoznawalny dzięki temu, że ich twarzą został Marcin Gortat, co pokazuje, że bukmacher ten rozpoczyna ofensywę i będzie dążył do coraz to lepszych rezultatów. eWinner posiada ciekawą ofertę, którą można obstawiać za pomocą aplikacji mobilnej, a także strony internetowej.

• KRS: pod numerem 0000692778, nadany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5862321957
• REGON: 368141505
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN
• Informacje o bonusie: Bukmacher proponuje ciekawe i warte uwagi bonusy. Proponuje 150 złotych w zakładzie bez ryzyka, a także po 500 złotych od drugiego i trzeciego depozytu. Należy pamiętać również o freebecie w wysokości 25 złotych.

Betclic

Bukmacher Betclic polski rynek zna bardzo dobrze. Mimo krótkiego działania jako legalny bukmacher – od 2019 roku, to może pochwalić się on sporym doświadczeniem na naszym rynku. Działał bowiem w Polsce przed wprowadzeniem nowej Ustawy Hazardowej.

Dzisiaj Betclic sponsoruje reprezentację Polski w siatkówce, ówczesnego Mistrza Polski – Piasta Gliwice, a także Lechię Gdańsk. Oferta od tego bukmachera jest również ciekawa, ponieważ posiadają wiele dyscyplin sportowych, a także dobrze prosperującą telewizje bukmacherską Betclic TV. Na ten moment można u niego obstawiać za pomocą strony internetowej oraz aplikacji mobilnej.

• KRS: pod numerem 0000573383, nadany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 8971812874
• REGON: 362407439
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN
• Informacje o bonusie: Betclic oferuje graczom bonus na start – zakład bez ryzyka do 500 złotych. Poza tym posiada kilka dobrych promocji dla stałych graczy.

Superbet

Superbet na polskim rynku jest od niemal dwóch lat. Jest to rumuński bukmacher założony w 2009 roku. W Polsce na początku mógł organizować zakład tylko naziemnie, a od lutego bieżącego roku również pojawił się w Internecie. Posiada ponad 70 punktów stacjonarnych oraz poza stroną internetową, także aplikację mobilną. Oferuje wiele zakładów na zdarzenia sportowe, ale też polityczne, czy show-biznesowe.

• KRS: pod numerem 0000666114, nadany przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 9542775133
• REGON: 366704393
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN
• Informacja o bonusie: Bukmacher daje możliwość na 600 złotych dla graczy rozpoczynających przygodę z bukmacherką w ich szeregach.

Typiko

• Data rozpoczęcia działalności: 2018
• Siedziba: Typiko Sp. z o.o., ul. Katowicka 127, 43-300 Bielsko-Biała.
• Numer licencji: PS4.6831.30.2017 z dnia 28 listopada 2018 r.
• KRS: pod numerem 0000623608, nadany przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5472161871
• REGON: 364718161
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN

Traf Zakłady Wzajemne

Traf zakłady wzajemne wchodzi w skład Totalizatora Sportowego. Jego działanie obejmuje tylko jedną dyscyplinę sportową – a mianowicie wyścigi konne. Jest to więc bukmacher specjalizujący się w organizowaniu zakładów na biegi konne i raczej nie planuje on rozszerzania oferty na inne sporty.

W ofercie możemy znaleźć wyścigi z trzech torów znajdujących się w naszym kraju: warszawskiego Służewca, wrocławskiego toru Partynice, a także sopockiego hipodromu. Zakłady można wnosić w punktach stacjonarnych, a także poprzez stronę internetową bukmachera Traf.

• KRS: pod numerem 0000358998, nadany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 1132805190
• REGON: 142435268
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN

MR Bet

• Data rozpoczęcia działalności: 2018
• Siedziba: Mr Bet Sp. z o.o., ul. Pochyła 7, 43-400 Cieszyn
• Zezwolenie Ministerstwa Finansów: z dnia 9 stycznia 2020 r.
• KRS: pod numerem 0000748281, nadany przez Sąd Rejonowy w Bielsku Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5482704652
• REGON: 381380504
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 000 000 PLN

Bestbet

• Data rozpoczęcia działalności: 2019
• Siedziba: BestBet Sp. z o.o., ul. Solec 18/U52, 00-410 Warszawa
• Numer licencji: nr PS0.0000.00.2018 z dnia 21 maja 2019 r.
• KRS: pod numerem 0000627848, nadany przez Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
• NIP: 5272774913
• REGON: 364990408
• Wysokość kapitału zakładowego: 2 005 000 PLN

Jak sprawdzić legalność bukmachera?

Oczywiście, żeby być w 100% pewnym, czy bukmacher jest legalny w naszym kraju, to najlepiej wejść na stronę Ministerstwa Finansów w zakładkę dotyczącą gier hazardowych. Tam będzie pełna lista z nazwami, numerami licencji oraz siedzibą każdego z bukmacherów.

Z drugiej strony wystarczy zajrzeć do naszego artykułu, ponieważ jest to najnowsza, zaktualizowana lista, prosto ze strony rządowej.

Najlepsi legalni bukmacherzy online w kraju

Jeśli chodzi o najlepszych legalnych bukmacherów, to pod uwagę zwykle bierze się aspekty związane z pełną ofertą. Czy to na tradycyjne sporty, e-sport, czy sporty wirtualne, ale także sprawdzamy bonusy, promocje, aplikację mobilną, a także dodatkowe atuty, jak transmisje na żywo, wygląd i prostota obsługi strony internetowej. Właśnie tak wyglądają zwykle nasze rankingi bukmacherów, które są oczywiście dostępne za pośrednictwem naszej strony.

Jakie wymogi musi spełniać bukmacher, aby być legalną firmą?

Podstawowych warunków, które trzeba spełnić, aby otrzymać licencję i być uznanym za legalnego bukmachera w Polsce jest kilka. Główne z nich dotyczą samej strony internetowe. Musi być ona w języku polskim, ale co najważniejsze – domena internetowa musi być również z naszego kraju, czyli posiadać końcówkę „pl”. W innym wypadku możemy być pewni (gdy końcówka będzie „com”), że jest to bukmacher bez licencji w Polsce.

Drugi aspekt dotyczy samej siedziby, która oczywiście również musi być na terenie naszego kraju. Na ten moment mamy kilku zagranicznych bukmacherów, jak Fortuna, czy Superbet, jednak również oni musieli założyć swoją siedzibę na terenie Polski.

Gra u nielegalnych bukmacherów – konsekwencje prawne

Na samym początku podkreślamy – typowanie u nielegalnych bukmacherów, którzy nie posiadają licencji w naszym kraju jest mocno regulowane prawnie i mówiąc wprost, nieopłacalne. Nowa ustawa wprowadziła szereg konsekwencji, które czekają na osoby próbujące takie typowanie.

Na szczęście nie jest to bardzo duża liczba polskich typerów, jednak szacuje się, że od powstania nowej Ustawy Hazardowej było to już kilka tysięcy osób. Przechodząc już do samych kar, to są one naprawdę wysokie.

rzede wszystkim złapana osoba musi oddać wszystkie wygrane (w które wlicza się również wkład własny), a także nawet do 120 stawek dziennych, co w przybliżeniu może dać ponad 700 tysięcy złotych. W szczególnych przypadkach sąd może postanowić nawet o skazaniu winnego na karę więzienia.

 

Nowa Ustawa Hazardowa z 2017 roku

Znowelizowana Ustawa Hazardowa weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, zastępując poprzednią z roku 2009. Trzeba przyznać, że regulacje, które zostały na nowo wprowadzone są dość restrykcyjne. Przede wszystkim podnosi się spór, który mówi o „podwójnym prawie”, ponieważ Unia Europejska wprowadziła nieco inne regulacje, a jak wiadomo, państwa członkowskie powinny respektować te prawa.

Mimo wszystko, Ustawa Hazardowa z 2017 roku działa w naszym kraju i bardzo ukróciła zagraniczne strony internetowe. Jak już mówiliśmy, każdy kto chce działać na polskim rynku musi posiadać licencję. W innym przypadku, gdy taka strona zostanie złapana, jest automatycznie blokowana na terenie Polski. Powstał nawet Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, w którym jest już blisko 9000 stron, które zostały zablokowane, a jego lista stale się poszerza.

FAQ, czyli najczęstsze pytania

Na sam koniec przejdźmy może do najczęściej zadawanych pytań dotyczących legalności poszczególnych bukmacherów. Oto kilka z nich.

Czy Betclic jest legalny w Polsce?

Tak, w 100%. Betclic po zniknięciu z naszego rynku w 2017 roku rozpoczął starania o licencję i otrzymał ją, aby w 2019 ruszyć ze stroną internetową.

Czy możemy obstawiać w Bet-at-home?

Mimo, że jest to jedna z największych firm bukmacherskich świata, bet-at-home nie zdecydował się spełnić szeregu wymogów ze strony polskiej ustawy i nie jest on legalnym podmiotem w Polsce.

Czy bet365 jest legalne?

Podobnie, jak bet-at-home, również bet365 nie posiada prawa na organizowanie zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju.

Czy można legalnie typować w Bwin?

Na ten moment jeszcze nie, ponieważ nie posiada on licencji. Z tego co wiemy, bukmacher wydał oświadczenie, że stara się o otrzymanie zezwolenia na organizowanie gier hazardowych w Polsce i najprawdopodobniej już niedługo zobaczymy tego bukmachera jako kolejną , legalną firmę w naszym kraju.

Jakie firmy prowadzą legalne zakłady online?

Teraz, mimo licencji wszystkich tych, których wymieniliśmy na początku artykułu, jedynie piętnastka posiada swoje strony internetowe. Wśród bukmacherów znajdziemy: Betclic, STS, Fortunę, LV Bet, Totolotek, Milenium, Noblebet, Forbet, Traf, Etoto, Totalbet, Superbet, PZBUK, Betfan, oraz eWinner.

Czy są bukmacherzy, którzy dostali licencję w 2020 roku?

W tym roku Ministerstwo Finansów nie przyznało jeszcze żadnej licencji. Na ten moment czekamy na wejście kilku firm, które otrzymały zezwolenie pod koniec 2018 roku. Ostatnim bukmacherem, który otrzymał licencję od Ministerstwa jest BestBet – w 2019 roku.

1.
Betclic

Bonus Cashback 200 zł

Dobrze dopracowana oferta, wysokie kursy bukmacherskie, niezła aplikacja do zawierania zakładów. Tylko oferta promocyjna na start niezbyt atrakcyjna. Ale konto warto tam posiadać.

2.
Betfan

1000 zł za wpłatę, 600 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego darmowy zakład 600 zł oraz 1000 zł za drugą wpłatę i nic tylko obstawiać.

3.
Etoto

Bonus 200% za wpłatę

Średniej klasy bukmacher z fajną promocją powitalną. Lecz słabe kursy bukmacherskie oraz aplikacja do zawierania zakładów skutecznie odstraszają tłumy graczy 😉

4.
Forbet

Zgarnij 3100 zł na start!

Prosta strona, prosta oferta powitalna, mnóstwo promocji dla graczy posiadających konta, fajna aplikacja bukmacherska no i wysoki kursy! Tym podbił rynek Forbet w Polsce.

5.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

6.
Fuksiarz

Prawdziwy 500zł CASHBACK na start!

Nowy polski bukmacher który nie chce rywalizować na bonusy z innymi a produktem. Brzmi ciekawie i faktycznie tak jest. Dobre kursy, ciekawe rozwiązania i bogata oferta na dziś zakładów bukmacherskich.

7.
LVBET

3333 zł na start + 20 zł bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

8.
Milenium

100 zł freebet, 1500 zł cashback i 1500 zł za wpłatę

Bardzo fajny bukmacher dla początkującego, oprócz promocji darmowy zakład dostaniemy nawet 1500 zł za wpłatę, 1500 zł w formie cashback i 20 zł bez depozytu. A do tego wysokie kursy.

9.
Noblebet

2500 zł wpłatę i gra bez podatku

Nowy bukmacher online. Całkiem przyjemna strona do obstawiania meczów, fajna promocja i bogata oferta sportów wirtualnych no i rejestracja bez dowodu!

10.
PZBUK

Prosty, szybki darmowy zakład

Sam darmowy zakład nie wystarczy by zostać średnim bukmacherem. Starają się i poprawiają jak mogą (póki co kursy są coraz lepsze), ale aplikacja oraz wygląd strony odstraszają wielu graczy.

Warte uwagi ...