Tylko u NAS! 210 ZŁ DARMOWY ZAKŁAD OD FORTUNY! ODBIERZ KOD
https://www.obstawianie.net/betfan/

Obstawianie eSport’u

Obstawianie eSport'u 1

Bukmacherka w naszym kraju z miesiąca na miesiąc się rozwija. Świadczyć o tym może fakt, że powstają kolejne legalnie działające firmy, a typerów ciągle przybywa. Od kilku lat obserwujemy trend, który zmienił już teraz oblicze firm bukmacherskich.

Przeniosły się one w ogromnym stopniu do Internetu, a i sami typerzy nie zadowalają się już tylko obstawianiem klasycznych dyscyplin sportowych. Coraz częściej możemy zauważyć zakłady bukmacherskie na esport. I to właśnie tym tematem się dzisiaj zajmiemy. Jak obstawiać sporty elektroniczne, co możemy typować, a także u którego bukmachera wygląda to najlepiej. Odpowiedzi na postawione pytania znajdziecie poniżej.

Bukmacherzy, a esport

Niewątpliwie w ostatnim czasie, biorąc pod uwagę również sytuację na świecie i zainteresowanie grami komputerowymi nowo napływających typerów – sporty elektroniczne zyskały naprawdę sporo. Dzisiaj występuje spore powiązanie pomiędzy bukmacherami, a esportem.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
Darmowy zakład - pzbuk.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Niemal każda firma bukmacherska posiada w swojej ofercie przynajmniej trzy najpopularniejsze gry – Counter Strike’a, League of Legends, oraz Dotę 2. Oczywiście im mocniej skierowany bukmacher w stronę nowoczesnego podejścia do typowania, tym gier jest więcej. Poza wyżej wymienionymi znajdziemy również Rocket League, Rainbows Six, Overwatch’a, Starcraft, czy Fifę, NBA oraz Call of Duty.

Jak widać, wybór jest naprawdę spory. Do tego dochodzi wiele promocji i bonusów sprecyzowanych typowo pod gry esportowe, organizowane są Mistrzostwa Świata, gdzie pula nagród sięga kilka lub kilkanaście milionów dolarów.

Szczerze mówiąc – w przeciągu ostatnich 3-4 lat pozycja esportu urosła tak mocno, że dziś sporty elektroniczne są nazywane najszybciej rozwijającą się branżą. Już teraz u niektórych bukmacherów ilość rynków zdarzeń, czy transmisji na żywo nie odbiega praktycznie w ogóle od klasycznych dyscyplin sportowych – co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.

Obstawianie esportu dziś

Obstawianie esportu nie należy jednak do najłatwiejszych aspektów obstawiania. Oczywiście pod względem technicznym wszystko wygląda dokładnie tak samo, jak każdy inny kupon. Sporo zmienia się jednak, gdy spróbujemy zagłębić się w typy na poszczególne gry z dziedziny sportów elektronicznych. I tutaj mała wskazówka – jeśli nie mamy jakiegokolwiek pojęcia na temat tych gier, to lepiej ich nie obstawiać.

Obstawianie eSport'u 2

Warto poświęcić troszkę czasu na zapoznanie się z chociaż podstawowymi zasadami i słowniczkiem poszczególnych gier, ponieważ rynek esportowy daje naprawdę spore możliwości. Niemal codziennie znajdziemy po kilkanaście pojedynków w przeróżnych grach dostępnych u bukmacherów. Ale tak jak wspomnieliśmy – na podstawie samych statystyk może być trudno obstawić coś sensownego.

Gdy poczujemy, że jesteśmy w stanie zyskać na obstawianiu esportu, to skupmy się na jednej, czy dwóch grach, w których czujemy się mocni.

Typować można naprawdę wiele kombinacji. Chociażby w Counter Strike’u możemy postawić, oczywiście zwycięzcę pojedynku lub pojedynczej mapy, ale również – wygranych rundy pistoletowej, handicapy, dokładne wyniki spotkań, ilość zabójstw, czy zawodnika, który pierwszy zdobędzie daną liczbę zabójstw. Bukmacherzy wrzucając typy na Dotę2 dają możliwość obstawienia zwycięzcy pojedynku, zdobycie pierwszej wieży, czy koszar. Możliwości jest naprawdę sporo.

Obstawianie LoL

Obok Counter Strike’a, najpopularniejszą grą jest League of Legends. Skupimy się tutaj właśnie na obstawianiu LoL’a. Na początek może kilka faktów dotyczących tej gry. Jest to gra typu MOBA, czyli rozgrywka w systemie multiplayer, a dokładniej – strategiczna gra czasu rzeczywistego.

W każdym pojedynku stają naprzeciw siebie dwie pięcioosobowe ekipy, których celem jest przesunięcie frontu walki na teren bazy przeciwników i zniszczenie Nexusa, czyli budynku, który chronią obydwie drużyny. Aby tego dokonać należy początkowo zniszczyć wieżę oraz Inhibitor.

Na sam początek takie dane powinny wystarczyć. Zatem co można typować zajmując się właśnie tą grą? Oczywiście niezmiennie do głównych typów należy wskazanie zwycięzcy, a także dokładnego wyniku. Poza tym obstawiając LoL możemy wskazać to, kto pierwszy zniszczy wieżę, inhibitor, czy kto dokona pierwszego zabójstwa.

Rejestracja bez dowodu z LVBET
20 zł bez depozytu + 3000 zł za wpłatę

Żeby typować konkretne zdarzenia, warto jest przyjrzeć się formie poszczególnych ekip, a także temu, jak wyglądały rozgrywki bezpośrednie pomiędzy poszczególnymi ekipami. Oczywiście nie różni się to od przygotowań do typowania klasycznych dyscyplin sportowych.

Gdzie obstawiać esport?

Odpowiadając na pytanie gdzie obstawiać esport, można powiedzieć, że niemal wszędzie na polskim rynku bukmacherskim. Jednak żeby było to z korzyścią dla gracza, czyli z wysokimi kursami, różnorodnymi rynkami zdarzeń, transmisjami na żywo, czy ciekawymi bonusami i promocjami stworzonymi typowo pod esport, to trzeba się nieco naszukać.

My wytypowaliśmy naszą subiektywną trójkę bukmacherów, którzy stają na wysokości zadania. Co ciekawego znajdziemy u wskazanych firm bukmacherskich? O tym już za moment.

• STS

Na pierwszy ogień weźmy najpopularniejszego bukmachera w kraju, czyli www.sts.pl. Tak naprawdę to oni jako pierwsi zdecydowali się na wprowadzenie szerokiej oferty na esport, dlatego oczywistą odpowiedzią na pytanie gdzie obstawiać esport będzie właśnie STS. Co jednak wyróżnia akurat tego bukmachera spośród innych?

Przede wszystkim jest to ilość gier oferowanych przez tę firmę. Znajdziemy tutaj LoL’a, CS’a, Dotę2, Starcraft, King of Glory, Overwatch, Rainbow Six, a także Clash royale. Poza tym obstawimy także Call of Duty, FIFĘ, czy NBA. Na większość z tych gier znajdziemy nawet po kilkanaście różnych rynków zdarzeń. Czy ilość rund, dokładne wyniki, under/over na ilość map, ilośc zabójstw – tak naprawdę do wyboru, do koloru.

Rejestracja bez dowodu na STS.PL
29 zł bez depozytu + 1200 zł za wpłatę

 

STS przygotował również specjalny bonus pod gry esportowe. Jest to tak zwane „bezpieczne 25 PLN” na esport. Tego typu promocja pozwala cotygodniowo zgarnąć nawet 25 złotych – otrzymujemy 10% wartości wszystkich kuponów, które okazały się wygrane.

Poza tym oczywiście wszystkie inne bonusy z oferty powitalnej również można wykorzystać na obstawianie esportu. Jest to chociażby 100% od pierwszej wpłaty do nawet 1200 złotych, czy startowy zakład bez ryzyka.

Nie brakuje również transmisji z najważniejszych pojedynków esportowych, a także zakładów na żywo, których znajdziemy naprawdę sporo. Ogólnie rzecz ujmując – obstawianie esportu niczym już nie różni się od typowania klasycznych dyscyplin sportowych.

• LVBET

Drugi bukmacher, który mocno jest nastawiony na nowoczesne podejście do bukmacherki i warto o nim wspomnieć pisząc na temat gdzie obstawiać esport jest LVBET. Bukmacher, który od ponad czterech lat znajduje się na rynku w naszym kraju zaangażował się wręcz w wspieranie sportów elektronicznych, chociażby poprzez wsparcie finansowe transmisji z polskim komentarzem.

W LVBET znajdziemy całą osobną zakładkę na esport, a wśród gier do typowania znajdziemy niemal każdą z dostępnych rozgrywek na świecie. Wszystko w zależności od tego, w której aktualnie grze rozgrywane są imprezy z rangą mistrzowską – światową, azjatycką, czy europejską. W stałej ofercie znajdziemy CS, LoL, Dota2, Overwatch, King of Glory, Starcraft 2, czy Rainbow Six, a nawet Hearstone, Warcraft, czy Call of Duty.

LVBET

3333 zł na start + 20 zł bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

Nie brakuje tutaj spotkań na żywo – niemal każdy z oferty przedmeczowej jest dostępny również w rozbudowanej formie z wieloma rynkami zdarzeń. Tak jak wspomnieliśmy nieco wyżej – najważniejsze pojedynki z popularnych gier są również transmitowane z polskim komentarzem, co tylko uatrakcyjnia przekaz i dodaje wartości, ponieważ komentatorami zwykle są osoby mocno związane z polskim esportem.

Ponadto LVBET słynie z ciekawych i różnorodnych promocji, co również jest kolejnym atutem przy wyborze gdzie obstawiać esport. Na starcie w ofercie powitalnej typerzy mogą liczyć na 3333 złote w bonusach, które można wykorzystać na zdarzenia ze sportów elektronicznych. Dla stałych graczy bukmacher stworzył „Operację e-sports”, czyli nawet 100 złotych w bonusach każdego tygodnia za typowanie właśnie tej zakładki.

• Fortuna

Na sam koniec listy, gdzie obstawiać esport zostawiliśmy sobie bukmachera z najkrótszym stażem. Chodzi mianowicie o bukmachera www.efortuna.pl, który pokazał, że od samego początku chce być kojarzony właśnie z esportem, ponieważ bez wątpienia jest to sport przyszłości.

W Fortunie na głównej stronie znajdziemy specjalnie dedykowaną zakładkę „Esport”, gdzie w jednym miejscu będziemy mieli wszystkie odstępne gry do typowania. A w niej – CS, LoL, Starcfracft i Dota2.

Bukmacher oferuje sporo różnych rynków zdarzeń – zarówno przedmeczowo, jak i w ofercie na żywo. Do tego dochodzą transmisje live z najciekawszych pojedynków wszystkich czterech oferowanych gier. Każdy fan sportów elektronicznych znajdzie coś dla siebie.

Bukmacher gwarantuje również w specjalnej promocji najwyższy kurs na faworytów w spotkaniach esportowych. Nawet, gdy konkurencyjna firma bukmacherska posiada wyższy kurs, to wystarczy wysłać maila ze zdjęciem, że u innego buka kurs jest wyższy – wtedy Totalbet specjalnie dla nas go podniesie.

Wejdź na efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł za przegrany zakład

 

Esport w zakładach bukmacherskich to hit

Na sam koniec zostało nam podsumowanie, z którego jasno wynika, że esport w zakładach bukmacherskich to hit. Bez dwóch zdań – od dłuższego czasu nie było aż takiego przyrostu zainteresowania jakąkolwiek inną dyscypliną. Esport stał się globalną dyscypliną, której zasięg możemy obserwować od Chin i Japonii, przez Europę, aż do Stanów Zjednoczonych. Najciekawsze jest to, że zainteresowanie stale rośnie.

Widać to chociażby po oglądalności Mistrzostw Świata w Counter Strike’u, czy League of Legends. Wraz z tym rośną również pule nagród, które osiągają kwoty kilkunastu milionów dolarów.

Niewątpliwie jest to fenomen, ponieważ jeszcze kilka lat temu esport można by określić mianem po prostu gier komputerowych, które cieszą się zainteresowaniem tylko wśród graczy i młodzieży. Teraz to się tak rozbudowało, że praktycznie żaden ze sportów tradycyjnych nie ma tak wysokich nagród w puli turniejów. Dzięki temu również w bukmacherce rozwinęło się to na szeroką skalę.

Na ten moment esport w zakładach bukmacherskich to hit. Czy tak będzie również za rok, czy dwa? Naszym zdaniem na pewno, ale czas pokaże.

1.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł! 2100 zł za wpłatę

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu i za wpłatę do 2100 zł) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
Superbet

Tydzień bez ryzyka, 500 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 500 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

3.
STS

29 zł za rejestrację i 1200 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy bonus bez depozytu oraz bonus do 1200 zł za wpłatę. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

Warte uwagi ...