Tylko u NAS! 600 ZŁ DARMOWY ZAKŁAD I 30 ZŁ za REJESTRACJĘ ODBIERZ KOD

Jaki bukmacher na początek

jaki bukmacher na początek gry

Dzisiaj postanowiliśmy wziąć pod lupę temat, który przysparza zwykle wiele problemów, czy ból głowy u wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z obstawianiem meczów. Chodzi mianowicie o to… jaki bukmacher na początek będzie najlepszy?

Bardzo dobrze obrazują to statystyki, które powstały na platformie OpenBet, która bada i analizuje wiele aspektów związanych z szeroko pojętym hazardem. Poniżej pokażemy, jak wygląda sprawa w Wielkiej Brytanii. Tam gracze zostali zapytani o to, co ma największy wpływ na wybór odpowiedniego bukmachera. Ważne jest to, że w danych uwzględniono wszystkie odpowiedzi, które uzyskały notę 9 lub 10 w skali oczywiście do 10.

Czynniki wpływające na wybór bukmachera [wykres]

Wybor bukmachera najlepszego

Bukmacher na początek – jakie mamy opcje

W przypadku najlepszych stron bukmacherskich w kraju, to bez dwóch zdań mamy kilka firm bukmacherskich, które mocno wyróżniają się na tle innych. Jeśli spojrzymy na całokształt bukmacherów, to w czołówce znaleźć się muszą na pewno STS, Fortuna, LVBET, Superbet, czy Betfan. To właśnie ta piątka posiada wiele czynników, które zbliżają je do najlepszych firm europejskich, a to należy uznać za spory komplement.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
3000 zł za WPŁATĘ - LVBET.PL + 20 zł za rejestrację!
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Podsumowując powyższy wykres, który jasno pokazuje, co powinno się znaleźć według nich, aby podjąć ostateczną decyzję, jak wybrać bukmachera. Procentowo jest to dość zbliżone, ale najważniejsze aspekty to: łatwość wpłaty depozytu, jakość strony, a także oferta bonusów i promocji.

Nieco dalej plasuje się czas wypłaty środków, a także obsługa klienta, czy łatwość rejestracji. I właśnie biorąc pod uwagę takie dane, polskie firmy bukmacherskie często się do nich stosują. Aspekty wizualne strony, ale oczywiście również te techniczne, jak właśnie wpłaty i wypłaty, czy również prosty formularz rejestracyjny i wiele bonusów, zarówno startowych, jak i dla stałych graczy.

Zdarza się jednak, że bukmacherzy próbują wszystko wrzucić w jednym miejscu, czyli pokazać to, co mają najlepsze od razu. Taki przesyt również nie należy do dobrych stron, ponieważ strona jest nieczytelna. Najważniejsze jest to, aby wszystko wywarzyć. Kończąc – warto zwrócić uwagę, że nadal aplikacje mobilne są mocno pomijane i ważne tylko dla co 10 osoby.

Pokazuje to, że bukmacherzy powinni nieco więcej uwagi przyłożyć właśnie do tego aspektu. Może jeśli tworzyliby aplikacje bukmacherskie z efektem wow, lub dodatkowymi promocjami i bonusami, stałyby się stałym elementem każdego typera.

Łatwość dokonywania depozytu u bukmachera

Drugie co do popularności stwierdzenie ankietowanych dotyczy łatwości wpłaty środków. Jak wybrać bukmachera, który posiada proste i szybkie wpłaty? Wystarczy przeczytać akapit do końca i przyjrzeć się poszczególnym bukmacherom.

Ogólnie rzecz biorąc, to może być to naprawdę zaskakujące, że ten czynnik jest ważniejszych chociażby od oferty bukmachera, czy proponowanych przez niego bonusów i promocji. Jednak jak widać, dla typerów najważniejsze jest to jakimi metodami i w jaki sposób mogą wpłacać środki, które będą chcieli następnie rozmnożyć. Na szczęście w naszym kraju z różnorodnością operatorów i metod płatności jest coraz lepiej.

Jaki bukmacher na początek 1

Od niedawna u większości firm mamy dostęp do skorzystania z e-portfeli, czyli chociażby Skrilla, czy Netellera. Jeśli chodzi o godnych bukmacherów do polecenia w tej kwestii, to będą to na pewno LVBET, Fortuna, Betfan, czy Superbet, czy STS.

U każdego z nich mamy możliwość wpłacania środków za pośrednictwem PayU, DotPay, Paysafecard, portfeli elektronicznych, czy również Blikiem, kartą Visa i Mastercard, oraz przelewem tradycyjnym.

Oferta bonusowa i promocyjna

Na podium, jeśli chodzi o wybór najważniejszych czynników dotyczących tego, jaki bukmacher na początek będzie dobry znalazła się oferta bonusowa i promocyjna. To akurat dziwić nie powinno, ponieważ bonusy startowe mają ogromne znaczenie przy wyborze swojej firmy bukmacherskiej.

Jeśli chodzi jednak o ten akapit, to nie będziemy się rozpisywać na temat poszczególnych ofert, które posiadają najlepsze firmy bukmacherskie w naszym kraju. Dlaczego? Ponieważ o tym szeroko piszemy w poszczególnych artykułach dotyczących stricte promocji, czy bonusów startowych i stałych. Wszystkie znajdziecie oczywiście na naszej stronie internetowej.

Ogólnikowo ujmując sprawę – warto jest przyjrzeć się rodzajom bonusów, które bukmacherzy oferują szczególnie swoim nowym typerom. Żeby uznać, że dana oferta jest godna polecenia, to musiałyby się w niej znaleźć bonusy od pierwszej wpłaty, freebety, zakłady bez ryzyka.

Wszystkie te firmy bukmacherskie jak najbardziej zasługują na naszą uwagę. Do takowych należą na pewno: STS, Fortuna, czy Forbet i Betfan. U każdego z nich znajdziemy ciekawe i wyżej wymienione promocje i bonusy bukmacherskie.

1.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
Superbet

Tydzień bez ryzyka, 3754 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 3700 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

3.
STS

100 zł darmowy zakład i 1500 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy zakład bez ryzyka oraz bonus do 1500 zł za wpłaty. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

4.
Etoto

Bonus 200% za wpłatę

Średniej klasy bukmacher z fajną promocją powitalną. Lecz słabe kursy bukmacherskie oraz aplikacja do zawierania zakładów skutecznie odstraszają tłumy graczy 😉

5.
LVBET

3333 zł na start + 20 zł bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

6.
Betfan

1000 zł za wpłatę, 600 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego darmowy zakład 600 zł oraz 1000 zł za drugą wpłatę i nic tylko obstawiać.

7.
Forbet

Zgarnij 3100 zł na start!

Prosta strona, prosta oferta powitalna, mnóstwo promocji dla graczy posiadających konta, fajna aplikacja bukmacherska no i wysoki kursy! Tym podbił rynek Forbet w Polsce.

8.
Fuksiarz

Prawdziwy 500zł CASHBACK na start!

Nowy polski bukmacher który nie chce rywalizować na bonusy z innymi a produktem. Brzmi ciekawie i faktycznie tak jest. Dobre kursy, ciekawe rozwiązania i bogata oferta na dziś zakładów bukmacherskich.

9.
PZBUK

Prosty, szybki darmowy zakład

Sam darmowy zakład nie wystarczy by zostać średnim bukmacherem. Starają się i poprawiają jak mogą (póki co kursy są coraz lepsze), ale aplikacja oraz wygląd strony odstraszają wielu graczy.

10.
Totolotek

Na start do 500 zł!

Synonimem zakładów bukmacherskich od zawsze był Totolotek, lecz teraz to tylko solidny niczym nie wyróżniający się bukmacher - no może poza prostym bonusem od wpłaty do 500 zł na start.

Czas potrzebny na wpłatę

Przyszedł czas na ciąg dalszy płatności. Na drugim miejscu mieliśmy wpłaty – teraz przyszedł czas na wypłaty. Brytyjczycy rozdzielili to i widać, że zarówno jeden, jak i drugi aspekt jest dla nich ważny jeśli chodzi o to, jak wybrać bukmachera odpowiedniego.

U naszych bukmacherów nie ma co ukrywać – łatwiej się pieniądze wpłaca niż wypłaca. Nie chodzi oczywiście o sprawy techniczne, bo tutaj wygląda to podobnie. Chodzi bardziej o czas i szybkość realizacji. Wpłaty u każdego z bukmacherów są natychmiastowe.

W przypadku wypłat tylko niektórzy wprowadzili tak zwane szybkie przelewy, dzięki którym środki z konta depozytowego na to bankowe przepływają niemal natychmiast. U większości nadal jest to około 24 godzin. Dlaczego tak jest?

Przede wszystkim, żeby gracze uznali, że skoro czeka się na to tak długo, to może lepiej obrócić je po raz kolejny, czyli obstawić kolejny kupon. Często słyszymy negatywne głosy na temat wypłat w naszym kraju, a widać, że dla wielu zagranicznych graczy jest to jeden z ważniejszych tematów.

Bukmacher na początek a rejestracja

Kolejny dość ważny aspekt, jeśli chodzi o to, jak wybrać bukmachera idealnego dotyczy samej rejestracji u wybranego przez siebie bukmachera. Jest to jeden z tych aspektów, który tak naprawdę sprawia najwięcej problemów podczas pierwszej wizyty na stronie bukmachera.

Pogłębiając jeszcze nieco bardziej pytania, ponad 40% brytyjskich ankietowanych wskazała, że nie dokończyła rejestracji wchodząc po raz pierwszy na stronę bukmachera. Spośród nich wielu wskazało, że nie założyli oni konta, ponieważ: bukmacher wymagał zbyt szczegółowych informacji (41%), formularz rejestracyjny był zbyt trudny (32%), a także problemy z regulaminem strony (26%).

www.efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł na zakłady bez ryzyka

 

W Polsce z podawaniem szczegółowych danych jest podobnie. Bardzo często słyszymy głosy, czy aby na pewno bezpieczne jest podawanie swojego numeru konta bankowego, czy wrzucaniu zdjęcia dokumentu tożsamości – czy to paszportu, czy dowodu osobistego.

Bez tego tak naprawdę nie będziemy w stanie założyć pełnego konta, ponieważ do procesu weryfikacyjnego potrzebne są wyżej wymienione dane. Mimo, że może nie są to aż takie gigantyczne wymogi, to część potencjalnie zainteresowanych osób rezygnuje, ponieważ jest to dla nich zbyt czasochłonne i zajmujące.

Żeby jednak przyciągnąć większą liczbę nowych typerów, firmy wychodzą im naprzeciw i dają szansę założenia konta za pomocą tak zwanej szybkiej rejestracji. Tak naprawdę może być to czynnik decydujący jeśli chodzi o to jaki bukmacher na początek będzie najlepszy który spełni nasze wymogi. Taka rejestracja, to coraz popularniejsza praktyka w naszym kraju.

Zakładając konto nie trzeba tutaj podawać numeru rachunku bankowego, czy skanu dowodu. Podczas takiego zakładania konta podajemy tylko szereg podstawowych danych, a na całą resztę mamy kilkadziesiąt dni, aby je dodać. Są niestety także minusy konta tymczasowego.

Mianowicie mając takie konto nie można zwykle skorzystać z freebetów, które oferują bukmacherzy na start, a także – co najważniejsze – nie można wypłacić środków z konta gracza do banku. Żeby to zrobić należy dokończyć rejestrację wrzucając wymagane dokumenty i dane.

Lista bukmacherów, u których założymy konto za pomocą szybkiej rejestracji jest coraz dłuższa. Na ten moment zrobimy tego w: STS, LVBET, Fortunie, Totolotku, Betfan, Totalbet, Betclic, PZBUK, Etoto, Noblebet, czy Superbet.

Obsługa klienta u bukmachera

Spoglądając na obsługę klienta, to pod tym względem w naszym kraju jest naprawdę dobrze. Kompleksowa opieka, u niektórych bukmacherów nawet 24 godzinna. Jest to kolejny bardzo ważny czynnik, który pomoże podjąć decyzję, jak wybrać bukmachera, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Jaki bukmacher na początek 1

W końcu na pewno zdarzą się sytuacje, w których będzie potrzebna nam pomoc konsultanta, czy pracownika bukmachera. Nie korzysta się z tego za często, ale w podbramkowych sytuacjach może to być kluczowe. Poniżej przedstawimy tabelę ze wszystkimi dostępnymi formami kontaktu z bukmacherem w naszym kraju.

Dział pomocy u legalnych bukmacherów

Bukmacher

Czat z konsultantem

Formularz kontaktowy

Infolinia

FAQ

STS 24h Tak Nie Tak
Fortuna 8-20 Tak Nie Tak
LVBET 24h Tak Nie Tak
Totolotek 8-23 Dostępny email Tak Tak
Forbet 8-24 Tak Nie Tak
Betclic Nie Dostępny email Nie Tak
PZBUK 10-20 Tak Nie Tak
Etoto 9-22 Tak Nie Tak
Superbet 24h Tak Nie Tak
Totalbet 9-23 Tak Tak Tak
Betfan 9-23 Tak Nie Tak
Ewinner 8-23 Tak Nie Tak
Noblebet 8-22 Tak Nie Tak

 

Rynki bukmacherskie

Jaki bukmacher na początek to dobry wybór? Sporo do tego wnoszą rynki bukmacherskie, czyli tak naprawdę pełna oferta bukmachera – zarówno dotyczy do sportów, które można obstawiać, poszczególnych poziomów rozgrywek, a także ilości zakładów na dany pojedynek.

Niestety dla firm bukmacherskich – typerzy stali się coraz bardziej wymagający i poszerzanie oferty o kolejne egzotyczne ligi, czy wprowadzenie możliwości typowania piłkarskiej 7. ligi angielskiej nie wystarczy.

STS

100 zł darmowy zakład i 1500 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy zakład bez ryzyka oraz bonus do 1500 zł za wpłaty. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

Ważne jest to, aby bukmacherzy skupili się tak naprawdę na tym, co interesuje graczy w poszczególnych krajach. I tak można zauważyć, że w naszym kraju ogromną popularnością cieszą się zimą skoki narciarskie, we Włoszech coraz chętniej obstawia się wyścigi konne, a Hiszpania stoi grą w bingo. Inaczej sprawa ma się za oceanem.

W USA, czy Kanadzie obstawianie zakładów bukmacherskich jest zabronione, dlatego tam szukający rozrywki typują Daily Fantasy Sports. I tak w procesie, jak wybrać bukmachera, warto jest przeanalizować, co dokładnie dana firma posiada i czy będzie nas to w ogóle interesowało. Ważne jest to, aby bukmacherzy posiadali sporo rynków na poszczególne pojedynki i mieli szeroką gamę dyscyplin sportów do wyboru.

W Polsce można określić tak naprawdę, co wyróżnia poszczególnych bukmacherów. I tak chociażby LVBET daje możliwość obstawiania Fame MMA, STS posiada najlepiej rozwiniętą sekcję KSW, w Forbet jest to żużel i sporty wirtualne. Coraz większa popularność zyskuje również zakładka z esportami. Wśród najprężniej działających w tej dziedzinie znajdują się LVBET, Fortuna i STS.

Programy lojalnościowe

Im dalej, tym kolejne aspekty według graczy są mniej ważne. Nie oznacza to, że nie mają one wpływu – zwykle są idealnym dopełnieniem pełnej oferty bukmachera. I tak ważnym, choć nie tak, jak poprzednie zagadnienia – jest wprowadzenie przez daną firmę programu lojalnościowego.

Ważniejsze dla graczy są oczywiście sprawy związane z bonusami i promocjami. Współcześnie nie ma chyba typerów, którzy nie posiadaliby minimum dwóch, czy trzech aktywnych kont u różnych bukmacherów. Do tego tak naprawdę zachęcamy, ponieważ dzięki temu można łapać najciekawsze promocje na rynku. Mimo wszystko każdy z bukmacherów dąży do tego, aby jak największa liczba graczy była uznawana przez nich za stałych typerów, którzy obstawiają właśnie u nich. Z tego powodu powstają właśnie programy lojalnościowe – aby zatrzymywać graczy na stałe.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
3000 zł za WPŁATĘ - LVBET.PL + 20 zł za rejestrację!
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie tego, jak wybrać bukmachera bez odpowiedniego programu lojalnościowego, to już przedstawiamy naszym zdaniem TOP3 tego typu promocji. Na pewno na uwagę zasługuje Totolotek, który wprowadził Bet Club.

Jest to dość specyficzny rodzaj lojalnościówki. Gracze poza bonusami na grę, czyli freebetami, cashbackami, czy innymi nagrodami rzeczowymi, kuszą graczy chociażby wycieczkami w najdalsze rejony świata – chociażby na Bali. Kolejnym z bukmacherów jest Fortuna ze swoim Klubem Fortuna Plus. Za każdą wydaną złotówkę przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, które po uzbieraniu można wymieniać w specjalnym e-shopie. najdziemy tam podwyższone kursy, zakłady bez ryzyka, czy nagrody rzeczowe.

Ostatni z bukmacherów z dobrym programem lojalnościowym jest PZBUK. Tutaj gracze są nagradzani punktami tak naprawdę za większość wykonywanych czynności. Czy to za zalogowanie, rejestrację, postawienie kuponu. Następnie zebrane punkty pozwalają na skorzystanie ze specjalnych ofert bonusowych i promocyjnych.

Jaki bukmacher na początek i jaka aplikacja

W przypadku aplikacji mobilnych, to współcześnie nie ma bukmachera w naszym kraju, który takowej by nie posiadał. Nie są one jednak tak istotnym punktem podczas procesu, jak wybrać bukmachera. Aplikacje to zwykle ciekawy dodatek, który może ułatwić obstawianie.

Większość z nich skierowana jest zarówno na telefony i tablety z androidem, czy iOS’em. Te najlepsze dają możliwość logowania się za pomocą face ID, czy touch ID, a także posiadają powiadomienia push, match tracker, czy nawet dają możliwość oglądania spotkań na żywo.

Poza tym posiadają oczywiście takie same funkcje, jakie znajdziemy na stronie internetowej bukmacherów. Do najlepszych aplikacji możemy zaliczyć te od STS, Fortuny, czy Betclic.

Legalne punkty bukmacherskie

Co ciekawe ważnym aspektem dla stałych graczy jest posiadanie przez bukmachera naziemnych punktów. Dzięki temu rozpoznawalność takich firm jest jeszcze większa, a dzięki temu i siła marki staje się mocniejsza. To natomiast prowadzi do większego zaufania danemu bukmacherowi.

W naszym kraju nie wszyscy bukmacherzy w ogóle starali się o to, aby otrzymać licencję na działanie naziemne. Wolą one skupiać się na swoich stronach internetowych. Mimo wszystko w brytyjskich badaniach na temat, jaki bukmacher na początek będzie dobrym wyborem, blisko co ósmy badany wskazał, że jest to konieczne uzupełnienie oferty online. Dzięki temu gracze czują się pewniej, ponieważ wiedzą, że takie firmy działają w pełni legalnie.

W Polsce dodatkowym zabezpieczeniem jest również to, że aby móc otworzyć legalnie działającą firmę bukmacherską należy posiadać kapitał zakładowy minimum 2 miliony złotych. A to może być gwarantem, że nasze środki są tam bezpieczne.

Jaki bukmacher na początek 3

Warte uwagi ...