www.obstawianie.net/sts/

Jak ograć buka?

Pytanie o to jak zarobić na zakładach bukmacherskich jest w rzeczywistości pytaniem o to, jak ograć buka. Do tego wymagana jest podstawowa wiedza na temat modelu działania i zarabiania bukmacherów.

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że bukmacher nie jest bezpośrednio zainteresowany wynikiem danego zdarzenia sportowego. Określanie prawdopodobieństwa danego rozstrzygnięcia jest mu potrzebne do otrzymania podstawy, od jakiej będzie obliczał kurs po uwzględnieniu swojej marży, czyli głównego źródła zarobku.

Gra bez podatku? Tak! Bonus bez depozytu? Tak! www.totolotek.pl 

Ogrywamy buka czyli bukmachera

Dla łatwiejszego zrozumienia tego mechanizmu warto posłużyć się przykładem:

Załóżmy, że w meczu tenisowym analitycy firmy oferującej zakłady oszacowali prawdopodobieństwo zwycięstwa zawodnika X na 80%, a jego rywala na 20%. Kursy na ten mecz nie będą wtedy wynosić 1,25 dla X i 5,00 dla Y, a np. odpowiednio 4,90 i 1,22. Załóżmy, że w danym dniu odbywa się 100 takich meczów, a osoby odpowiedzialne za ustalanie kursów nie pomyliły się i 80 z nich kończy się zwycięstwem zawodnika X. Załóżmy, że każde zdarzenie obstawiło 100 osób, każda po 1 zł.

Co się dzieje z zakładami na mecze wygrane przez faworyta?

 • 20 postawiło na zawodnika X i stracili swoje pieniądze (20 zł).
 • 80 osób obstawiło zwycięstwo Y i zyskali oni łącznie 80 x 0,22 zł = 17,60 zł.
 • Bukmacher zarobił 2,40 na jednym zdarzeniu, założyliśmy, że było ich 80. 80 x 2,40 = 192 zł
Darmowy zakład + mecze na żywo, graj na www.efortuna.pl

Co się dzieje z meczami, w których wygrał Y?

 • 80 osób postawiło na faworyta i przegrali (80 zł).
 • 20 osób przewidziało wynik i wygrali 20 x 3,90 = 78 zł.
 • Bukmacher na każdym zdarzeniu zarobił 2 zł, było ich 20, czyli łącznie 40 zł

Powyższy przykład pokazuje, że bukmacher i tak wyjdzie na swoje. W takim razie jak ograć buka …

Trzeba pamiętać, że kursy ustalają wysokiej klasy specjaliści, którzy patrzą na sport przez pryzmat rachunku prawdopodobieństwa. Szansa na to, że gracz będzie od nich lepszy są znikome. Nawet jeśli intuicja pozwoli mu zarobić na jednym zdarzeniu, to było to raczej dziełem przypadku. Na ewentualne zyski czy straty w bukmacherce można patrzeć jedynie przez pryzmat długiej perspektywy.

Wszelkie nagłośnione medialnie sportowe niespodzianki są wpisanym w ryzyko bukmachera promilem w morzu wszystkich sportowych zdarzeń,z których ewentualne straty są niwelowane przez resztę zdarzeń.

TOP 3 stron do obstawiania : Obstawianie bez podatku i bez ryzyka - więcej na www.efortuna.pl
25 zł bonus bez depozytu + 1000 zł za wpłatę - więcej na www.sts.pl
20 zł bonus bez depozytu + 1500 zł za wpłatę - więcej na www.lvbet.pl

Owszem, bukmacher może stracić na pojedynczym zdarzeniu, na przykład wtedy gdy we wspomnianym meczu tenisowym wygra Y, a postawiła na niego znacząca większość graczy. Nie zmienia to faktu, że matematyka i statystyka stoi po stronie bukmachera. Większość zdarzeń kończy się zgodnie z planem i z tego wynika zysk.

 

Da się czy się nie da?

Nie zmienia to faktu, że na pytanie „jak ograć buka” odpowiedź wcale nie brzmi „nie da się”. Sztaby analityków poszczególnych bukmacherów składają się z ludzi, którzy nigdy nie osiągną 100% skuteczności. Kursy u różnych bukmacherów mogą się między sobą różnić. Zdarza się, że u jednego z nich, kurs nawet po uwzględnieniu marży będzie wyższy niż rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia danego rozstrzygnięcia.

200% za wpłatę! Wejdź na www.etoto.pl i odbierz 1000zł!

Na obstawianiu takich zdarzeń, w dłuższej perspektywie da się zarobić, trzeba jednak pamiętać, że aby statystyka mogła być tym razem sprzymierzeńcem gracza, musi wystąpić odpowiednio duża liczba takich zdarzeń, bowiem te niepomyślne mogą trafić się na początku. Jak znaleźć zdarzenia o takich kursach? Warto samemu porównywać kursy i różnych bukmacherów, jak również śledzić fora i grupy tematyczne.

Innym sposobem jest szukanie tzw. surebetów, czyli zestawów dających 100% szans na wygraną  Załóżmy, że jeden bukmacher wystawił kurs 1,60 na zwycięstwo X, a drugi 3,20 na zwycięstwo Y. Stawiając 100 zł u pierwszego bukmachera i 50 zł u drugiego gracz zawsze wygrywa 160 zł przy zainwestowanych 150 zł. Tym razem to gracz zarabia niezależnie od wyniku. W szukaniu surebetów również pomocne są fora i grupy tematyczne, z czasem można zacząć zauważać je samemu. W internecie dostępne są kalkulatory stawek, jakie trzeba postawić, aby zagwarantować sobie zysk.

Podsumowując, zarabianie na zakładach bukmacherskich jest możliwe, jednak wymaga zastąpienia swojej intuicji chłodną matematyczną kalkulacją i pogodzenia się z tym, że co do zasady sztab ludzi lepiej przewidzi wynik zdarzeń sportowych.

Za rejestrację dają 20zł i 1500zł za wpłaty! Wejdź na www.lvbet.pl

Poza tym zyski pojawią się dopiero w dłuższej perspektywie, ponieważ przy małej liczbie zdarzeń wystarczy jedno niespodziewane rozstrzygnięcie, aby zaburzyć prognozę zysków z rachunku prawdopodobieństwa.

LV BET

20zł bez depozytu

 • Ekstra bonus za wpłatę
 • Aplikacja mobilna
 • Bezpieczny KUPON 5+
 • MULTIKOZAK
 • 20zł na sporty wirtualne

do 1500zł po wpłacie

Wypróbuj

TOTOLOTEK

20zł bez depozytu

 • Podwaja pierwszą wpłatę
 • Aplikacja mobilna
 • W piątki gra bez podatku
 • TOTO-GOL
 • BET-CLUB

do 1000zł za wpłatę

Wypróbuj

Tagi strony:

Wyjątkowy bonus od bukmachera Milenium!ODBIERZ TERAZ
+