Rozgrywki rozpoczęła Liga Konferencji Europy w której zobaczymy polskie drużyny gdyż Polska ma obecnie bardzo słaby współczynnik w rankingu UEFA. Są to zdecydowanie mniej prestiżowe rozgrywki jak choćby Liga Europy, nie mówiąc już o Lidze Mistrzów UEFA.
Gra grupach Ligi Konferencji Europy wygląda tak samo, jak na tym etapie w Lidze Mistrzów czy też w Lidze Europy. Do zmian rozgrywania meczów dochodzi w przypadku fazy pucharowej. Każdy zwycięzca w danej grupie automatycznie uzyskuje awans do 1/8 finału Ligi, a drużyny które zajęły drugie miejsca będą walczyć o awans z drużynami, które w Lidze Europy zajęły dopiero trzecie miejsca w tabeli.
Liga Konferencji Europy – zasady
Piłkarska Liga Konferencji Europy to coroczne rozgrywki klubowe, organizowane przez UEFA. Złośliwi śmieją się, że to tzw. trzecia liga w europejskiej piłce. Zupełnie niesłusznie. Celem przyświecającym organizatorom tych rozgrywek, było stworzenie miejsca do rywalizacji teoretycznie słabszym klubom lig europejskiej piłki, które wcześniej w starciu z gigantami z góry skazane były na porażką.
Liga Konferencji to trzeci poziom rozgrywek, po Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. W Lidze Konferencji zasady są identyczne jak w przypadku LM i LE. W rywalizacji biorą udział 32 zespoły z lig, krajów będących niżej w rankingu UEFA.
Zespoły podzielone na osiem grup po cztery, rywalizować będą systemem każdy z każdym w fazie grupowej, z której awans do pierwszej rundy play offów wywalczą kluby, które zajmą drugie miejsca w grupach (8 ekip) a grać będą z drużynami, które zajęły trzecie lokaty w fazie grupowej Ligi Europy. W 1/8 zagrają zwycięzcy z pierwszej fazy z drużynami z pierwszych miejsc fazy grupowej Ligi Konfederacji.
W kolejnych etapach zwycięzcy grają ze sobą aż do Finału Ligi Konferencji. Rozgrywki wystartowały od sezonu 2021/2022, a mecze odbywać się będą w czwartki przed spotkaniami Ligi Europy.
I FAZA GRUPOWA
8 grup po 4 zespoły
I FAZA PLAY OFF
2 miejsca w grupie Ligi Konferencji z 3 miejsca fazy grupowej Ligi Europy
II FAZA PLAY OFF
1 miejsce w grupie Ligi Konferencji z wygranymi z pierwszej fazy play off.
Liga Konferencji Europy – jak obstawiać
Choć przyjęło się, że Liga Konferencji to rozgrywki „dla biedaków”, to jednak dla tych mniejszych klubów są ogromna szansą na zaistnienia i pokazanie się w Europie. Dlatego warto przyglądać się właśnie tym ekipą, które występy traktować będą prestiżowo.
Jak obstawiać Ligę konferencji Europy?
Wydaje się ,że mecze, które dla uznanych ekip, „skazanych” na grę w Lidze Konferencji (w tym sezonie w LK zagrają m.in. AS Roma czy Tottenham), mogą nie mieć takiego znaczenia, jak właśnie dla tych teoretycznych słabeuszy. Stąd też obstawianie meczy Ligi Konferencji wyłącznie po kursach i za zasługi, może skończyć się przykrą niespodzianka. Stąd też obstawianie Ligi Konferencji wcale nie jest oczywista sprawą.
Wydaje się, że najlepsze efekty może tu przynieść typowanie zakładów dodatkowych w spotkaniach, jak liczba bramek, rzutów rożnych czy kartek, oraz zakładów łączonych.
Najlepsze kursy na Ligę Konferencji Europy
Bez względu na to, u jakiego bukmachera planujemy obstawiać, pełna oferta na rozgrywki Ligi Konferencji jest dostępna. U jednych buków bardziej obszerna u innych mniej, jednak różnice tu nie są znaczące. To samo dotyczy wysokości kursów.
Na tą chwilę, najlepsze kursy na Ligę Konferencji Europy oferują STS, Fortuna i Betfan. Ponieważ jednak w związku z różnymi czynnikami związanymi z meczami, kursy mogą rosnąc bądź spadać. Warto więc w tym wypadku skorzystać z porównywarek kursowych, co pozwoli wybrać nam operatora, który daje najlepsze warunki na obstawiany mecz.
Wydaje się że marże bukmacherów będą podobne jak w wypadku innych europejskich rozgrywek klubowych więc kursy na spotkania powinny być atrakcyjne, zwłaszcza, że tradycyjnie na futbol legalni bukmacherzy ustalają z reguły najniższe marże.
Typowanie Ligi Konferencji
Jeżeli sami przygotowujemy kupony, przy obstawianiu Ligi Konferencji, koniecznie należy wziąć pod uwagę:
• formę drużyn – w niektórych krajach jest środek sezonu w innych kluby są dopiero co po okresie przygotowawczym
• prestiż spotkania – i wynikające z niego zaangażowanie drużyn. Jedni grać będą o wszystko, inni silniejsze kluby) mogą traktować nieco Ligę Konferencji pobłażliwie, wystawiając drugi skład
Typy na Ligę Konferencji Europy, zarówno darmowe jak i płatne znajdziemy tez w sieci na popularnych wśród obstawiających stronach internetowych. Warto z nich korzystać, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się nad obstawianiem spotkania, w których występuje drużyna o której niewiele wiemy. Wsparcie i analizy eksperckie mogą pomóc w wyborze dobrego typu.
Typy na Ligę Konferencji Europy
Finał
ACF Fiorentina – West Ham United FC – TYP: 1