Tylko u NAS! 600 ZŁ DARMOWY ZAKŁAD I 30 ZŁ za REJESTRACJĘ ODBIERZ KOD

Obstawianie meczy a Ustawa hazardowa w Polsce

Ustawa hazardowa a Obstawianie meczy

Wiele osób, które chciałoby rozpocząć przygodę z bukmacherką zastanawia się, czy obstawianie meczy jest legalne? Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce? Otóż odpowiedź może być zarówno tak i nie, albo lepiej – to zależy.

Wynika to z faktu, kto, jak i gdzie chce obstawiać kupony. Dzisiaj podejmiemy się tego, aby wskazać, w jakim stopniu typowanie jest legalne i co należy zrobić, aby brać udział w zakładach bukmacherskich zgodnych z prawem.

Ustawa Hazardowa z 2017 roku

Najważniejszym dokumentem dla gier hazardowych jest znowelizowana Ustawa Hazardowa z 2017 roku. To właśnie w niej dokładnie opisano, czy obstawianie meczów jest legalne. Na start warto zaznaczyć, że w ustawie tej zostało jasno określone, w jaki sposób dana firma powinna ubiegać się o odpowiednie zezwolenie, bez którego na ten moment w naszym kraju nie można organizować żadnych gier związanych z hazardem.

Właśnie przez to wiele firm europejskich, które oferowało zakłady w Internecie, musiało z naszego kraju zniknąć. Tacy giganci bukmacherscy jak Bet365, czy Betathome przestał być legalny wraz z wejściem ustawy, dlatego współcześnie próżno szukać ich strony w języku polskim.

Legalni bukmacherzy internetowi
Strona, nr licencji Na start Link
fortuna.pl
(SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)
830zł Zagraj
sts.pl
 (SC/12/7251/11-6/KLE/5540/12)
1660zł Zagraj
superbet.pl
(PS4.6831.5.2019)
3754zł Zagraj
lvbet.pl
(PS4.6831.9.2016.EQK)
3333zł Zagraj
etoto.pl
(AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17)
100zł Zagraj
pzbuk.pl
(PS4.6831.26.2017)
1050zł Zagraj
betfan.pl
(PS4.6831.3.2018)
450zł Zagraj
fuksiarz.pl
(PS4.6831.1.2020)
500zł Zagraj
betcris.pl
(PS4.6831.1.2019)
1400zł Zagraj
forbet.pl
(PS4.6831.10.2016)
3100zł Zagraj
betclic.pl
(PS4.6831.11.2017)
200zł Zagraj
totolotek.pl
(AG/7251/LBU/2012/2013/RD61485)
500zł Zagraj
noblebet.pl
(PS4.6831.28.2017)
BRAK Zagraj

 

Otworzyło to jednak furtkę dla wszystkich polskich bukmacherów, którzy przeżywają istny renesans. Jednak zacznijmy od początku. Jakie warunki muszą spełnić bukmacherzy, żeby jasno określić, czy obstawianie meczy jest legalne?

Po pierwsze każda z firm, która chciałaby organizować zakłady musi otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów, które wydaje ją na okres sześciu lat. Wymogi dotyczą szczególne podatków, a także spraw techniczno-organizacyjny.

Przede wszystkim bukmacherzy muszą rozliczać się z podatków w naszym kraju. Każdy kupon, który zostaje zawarty na stronie danego bukmachera również musi być odciągany podatek, który zasili Skarb Państwa.

Poza tym taka firma bukmacherska musi być zarejestrowana w naszym kraju, z siedzibą w polskim mieście. Jeśli chodzi o samą stronę internetową, to musi posiadać ona polską domenę internetową z końcówką „pl”, a także być całkowicie w języku polskim. Firmy są również zobowiązane, aby weryfikować konto każdego gracza i sprawdzać, czy ma on ukończone 18. lat, czyli wiek, od którego można rozpocząć obstawiać kupony.

Odpowiadając na pytanie ze wstępu – czy obstawianie meczów jest legalne – można z całą pewnością odpowiedzieć, że tak, ale tylko w firmach, które otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów. W innym przypadku, typując na stronach, które takiej zgody nie dostały, można spodziewać się sporych konsekwencji. Jakich? O tym poniżej.

Nielegalne obstawianie meczy = konsekwencje

Oczywiście cały czas w Internecie można znaleźć firmy oferujące obstawianie meczów, które w jakiś sposób omijają wymogi Ministerstwa Finansów.

Są to albo mniejsze, europejskie firmy bukmacherskie, albo te bardziej znane, które nie zgadzają się z wprowadzonymi restrykcjami ze strony polskiego prawa. Zwykle bronią się one tym, że dostały zezwolenie na organizacje zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej, do której w końcu Polska należy. Mimo wszystko – czy obstawianie meczów jest legalne u takich bukmacherów? Niestety nie.

Obstawianie meczy a Ustawa hazardowa w Polsce 1

Typując w takich miejscach należy pamiętać, że mogą spotkać nas spore nieprzyjemności, jeśli ktokolwiek dowie się, że obstawiamy w nielegalnych źródłach. Kary są naprawdę spore za łamanie ustawy hazardowej. Przede wszystkim należy oddać wszystko to, co wygrało się u takiego bukmachera, co do grosza.

Po drugie sąd może zdecydować także zapłatę nawet 120 stawek dziennych, które są uzależnione od naszych dochodów. Oczywiście te 120 to najwyższa możliwa kara, zwykle sądy dają 10, 20, czy 50 stawek do zapłaty. Warto jednak pamiętać, że stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności.

Właśnie dlatego naprawdę nie opłaca się typować w nielegalnych źródłach. Na polskim rynku bukmacherskim jest tak wiele firm oferujących tego typu rozrywkę, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nie trzeba wykraczać poza miejsca, które otrzymały licencję od ministerstwa.

1.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
Superbet

Tydzień bez ryzyka, 3754 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 3700 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

3.
STS

100 zł darmowy zakład i 1500 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy zakład bez ryzyka oraz bonus do 1500 zł za wpłaty. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

Rejestr Domen Zakazanych

Żeby być pewnym, czy obstawianie meczów jest legalne u danego bukmachera, zawsze można dodatkowo się upewnić. Poza tym, że każdy bukmacher na swojej stronie internetowej w zakładce „o firmie” posiada swój numer licencji, z datą nadania, siedzibą i okresem jej trwania, zawsze można zajrzeć jeszcze na stronę hazard.gov.pl.

Tam znajdziemy również zakładkę o dość trudnej nazwie Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

W tym miejscu znajdziemy już blisko 10 tysięcy stron, które oferują nielegalne zakłady na gry hazardowe – zarówno gry bukmacherskie, jak i kasyno online. To pokazuje, jaka jest aktualnie skala problemu. Organ powołany przez Ministerstwo Finansów niemal każdego dnia wyłapuje strony bez licencji. Dzięki temu rejestrowi każdy może się upewnić, czy strona działa zgodnie z prawem, czy nie.

Warto dodać, że wszystkie te firmy znajdujące się w tym rejestrze zostają od razu zablokowane dla Polaków chcących obstawiać mecze na terenie naszego kraju. Nie ma więc możliwości zalogowania się, czy rejestracji, a w przypadku próby, gracze odsyłani są na stronę rządową, która pokazuje, że wybrana strona jest zakazana w Polsce.

 

Gdzie można obstawiać mecze legalnie?

Skoro powiedzieliśmy tyle o nielegalnych miejscach, gdzie nie można obstawiać zakładów bukmacherskich, to teraz czas na firmy działające na podstawie zezwolenia ministerstwa. Już doszliśmy do tego, czy obstawianie meczów jest legalne u takich firm.

W 100% bezpieczne jest typowanie zakładów bukmacherskich u 19. bukmacherów, którzy otrzymali licencję internetową, a niektórzy również naziemną. Należy przypomnieć, że wszyscy bukmacherzy, którzy posiadają punkty stacjonarne działają w sposób legalny. Nie byłoby możliwości, żeby jakaś firma bez licencji uchowała się stacjonarnie.

Przejdźmy może do kilku ofert bukmacherów, którzy oczywiście działają w sposób legalny i naszym zdaniem posiadają najciekawsze oferty dla graczy. Będą to trzy oferty w pigułce, aby zwrócić nieco uwagę na ich istnienie, jako jedne z lepszych legalnych firm dających możliwość typowania meczy.

1.
Betclic

Bonus Cashback 200 zł

Dobrze dopracowana oferta, wysokie kursy bukmacherskie, niezła aplikacja do zawierania zakładów. Tylko oferta promocyjna na start niezbyt atrakcyjna. Ale konto warto tam posiadać.

2.
Betfan

1000 zł za wpłatę, 600 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego darmowy zakład 600 zł oraz 1000 zł za drugą wpłatę i nic tylko obstawiać.

3.
Etoto

Bonus 200% za wpłatę

Średniej klasy bukmacher z fajną promocją powitalną. Lecz słabe kursy bukmacherskie oraz aplikacja do zawierania zakładów skutecznie odstraszają tłumy graczy 😉

4.
Forbet

Zgarnij 3100 zł na start!

Prosta strona, prosta oferta powitalna, mnóstwo promocji dla graczy posiadających konta, fajna aplikacja bukmacherska no i wysoki kursy! Tym podbił rynek Forbet w Polsce.

5.
Fortuna

💰 Darmowy zakład 600 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

6.
Fuksiarz

Prawdziwy 500zł CASHBACK na start!

Nowy polski bukmacher który nie chce rywalizować na bonusy z innymi a produktem. Brzmi ciekawie i faktycznie tak jest. Dobre kursy, ciekawe rozwiązania i bogata oferta na dziś zakładów bukmacherskich.

7.
LVBET

3333 zł na start + 20 zł bez depozytu

Dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Bardzo fajna oferta bukmacherska, liczne cykliczne promocje na ważne wydarzenia sportowe. Solidna apk do obstawiania no i wysokie kursy na zakłady.

8.
Milenium

100 zł freebet, 1500 zł cashback i 1500 zł za wpłatę

Bardzo fajny bukmacher dla początkującego, oprócz promocji darmowy zakład dostaniemy nawet 1500 zł za wpłatę, 1500 zł w formie cashback i 20 zł bez depozytu. A do tego wysokie kursy.

9.
Noblebet

2500 zł wpłatę i gra bez podatku

Nowy bukmacher online. Całkiem przyjemna strona do obstawiania meczów, fajna promocja i bogata oferta sportów wirtualnych no i rejestracja bez dowodu!

10.
PZBUK

Prosty, szybki darmowy zakład

Sam darmowy zakład nie wystarczy by zostać średnim bukmacherem. Starają się i poprawiają jak mogą (póki co kursy są coraz lepsze), ale aplikacja oraz wygląd strony odstraszają wielu graczy.

11.
STS

100 zł darmowy zakład i 1500 zł za wpłatę!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy zakład bez ryzyka oraz bonus do 1500 zł za wpłaty. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

12.
Superbet

Tydzień bez ryzyka, 3754 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 3700 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

13.
Totalbet

20 zł na start

Stosunkowo nowy bukmacher i wiele mu brakuje. Próbuje nadrobić braki ofertą powitalną - oferuje do 5000 zł - tak pięć tysięcy zł na start i do tego bonus bez depozytu!

• Obstawianie meczy w Betfan

Betfan posiada jedną z ciekawszych ofert, która mocno wyróżnia ich spośród konkurencji. Posiadają najszerzej rozbudowaną zakładkę rozrywkową, gdzie typowanie polityki, show-biznesu, ekonomii, czy nawet pogody jest na porządku dziennym.

Dlatego nie tylko osoby związane stricte ze sportem mogą tam typować, jednak dla nich oferta na klasyczne dyscypliny sportowe jest równie okazała, co ta na rozrywkę. Po prostu – każdy znajdzie coś dla siebie.

Do tego dochodzą bonusy – nawet 1000 złotych na start od trzech pierwszych depozytów i zakład bez ryzyka do 100 złotych, które wrócą na konto główne gracza w przypadku porażki.

• Obstawianie meczy w Fortuna

Kolejna firma z ciekawą ofertą – i bez zastanawiania się, czy obstawianie meczów jest legalne – to Fortuna. Jeden z najpopularniejszych bukmacherów, który wyróżnia się świetnymi bonusami – zakład bez ryzyka do 100 złotych, freebet w wysokości 20 złotych w formie 2800 punktów Klubu Fortuna Plus, czy nawet 200 złotych od pierwszej wpłaty.

Najlepiej rozwinięty program lojalnościowy na rynku, z którego punkty można wymieniać na nagrody i Strefa Typera, która jest forum specjalistycznym dla graczy u tego bukmachera. Nic dodać, nic ująć – kompleksowa oferta, ciekawe dodatki i świetne bonusy – to właśnie Fortuna.

• Obstawianie meczy w Betclic

Na sam koniec bukmacher, który w 2017 roku musiał zniknąć z rynku w wyniku Ustawy Hazardowej. Mimo wszystko wrócił w połowie 2019 roku jako w pełni legalny bukmacher, ponieważ spełnił wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów. Na ten moment są oni jedyni, którym się to udało.

Chodzi mianowicie o Betclic. Na start oferuje on najwyższy cashback na rynku – nawet do 250 złotych.

Do tego wiele ciekawych promocji dla stałych graczy, jak chociażby „multi+”, czyli im więcej typów na kuponie tym wyższy dodatkowy procent do ewentualnej wygranej. Dobrze skrojona oferta pod graczy esportu, najpopularniejszych dyscyplin sportowych, ale również tych niszowych. Wyróżnia ich zaawansowany cashout, którego można dokonać nawet podczas trwania obstawionych meczów.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
3000 zł za WPŁATĘ - LVBET.PL + 20 zł za rejestrację!
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Warte uwagi ...