Typy piłkarskie

Typy piłkarskie

Autor: Obstawianie.Net
Fortuna EURO 2024

Najpopularniejszą dyscypliną sportową świata jest oczywiście piłka nożna. Kilkaset milionów ludzi grających amatorsko, po kilka lig piłkarskich w niemal każdym kraju świata. Taka popularność musiała przełożyć się oczywiście na zainteresowanie bukmacherów.

Z tego względu na całym rynku bukmacherskim typy piłkarskie są najlepiej „zaopatrzoną” dyscypliną sportową pośród tych jakie możemy obstawiać u bukmacherów. Co możemy obstawiać oraz przede wszystkim, gdzie?

Typy piłkarskie a zakłady

Osoby rozpoczynające obstawianie meczów na starcie mogą dostać silnego bólu głowy. Mnóstwo nowych aspektów dotyczących bukmacherki – obstawianie kuponów, obroty bonusami, transmisje na żywo, specjalistyczne słowa, brzmiące czasami, jak nie z tej planety. Żeby to wszystko ogarnąć potrzeba trochę czasu. My postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i przedstawić typy bukmacherskie na zakłady.

Jako że dzisiaj wzięliśmy na warsztat zakłady piłkarskie, to idąc tym tropem – opiszemy możliwe typy piłkarskie. Wybór jest naprawdę spory, a dobra analiza statystyk może pozwolić na zysk. Należy jednak mocno się zagłębić, ponieważ im lepsze przygotowanie się do spotkania przed jego rozpoczęciem, tym większe szanse na pokonanie buka.

Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less

Co obstawiać w zakładach piłkarskich?

• Typy piłkarskie 1×2

Zacznijmy od klasyki, czyli po prostu – wynik spotkania „1X2”, gdzie „1” oznacza wygraną gospodarza, „X”, to remis, a „2”, to zwycięstwo gości. Oczywiście można obstawiać jeszcze bezpieczniej, dając chociażby „1X”, „X2”, czy „12”. Ponadto mamy możliwość postawienia DNB, czyli zakładu bez remisu. Wtedy, jeśli w spotkaniu nie będzie zwycięzcy, to nasz typ będzie policzony po kursie 1.00.

Jest to zatem podstawa, jeśli chodzi o typy piłkarskie. Jednak mając do wyboru kilkanaście innych rynków zdarzeń – warto jest nad nimi pomyśleć.

• Typy piłkarskie Undery/overy

Spore pole do popisu dają typy na under/over. Odpowiada to oczywiście polskim słowom powyżej/poniżej. Tutaj tak naprawdę bukmacherzy mogą dodać takie rynki zdarzeń, jakie zdołają wymyślić. Najpopularniejsze z nich to zakłady na rzuty rożne, liczbę goli, kartki, strzały celne czy liczba fauli.

Najczęściej podanych mamy kilka różnych liczb, odpowiadających zdarzeniom boiskowym, czyli np. więcej/mniej niż 8.5 rożnych, więcej/mniej niż 5.5 kartek w meczu. Wybór jest naprawdę spory, a przy dokładniejszej analizie można złapać ciekawy kurs na dość pewne zdarzenie.

• Typy piłkarskie Strzelec bramki

Do popularnych typów na zakłady piłkarskie musimy również zaliczyć wskazanie strzelca bramek. Tutaj oczywiście jest nieco trudniej o poprawny typ, jednak, tak jak w powyższym przypadku – dobra analiza, super snajper na boisku i to może się udać.

Kursy bukmacherskie oscylują w granicach 1.60-1.80 na dość „pewnych” napastników. Gdy zdecydujemy się zaryzykować i obstawić, że dany gracz strzeli dwa gole i więcej, to kurs automatycznie skacze do 5.00-6.00, co jak na typ SOLO jest naprawdę wysoki. Jednak musimy pamiętać, nie jest to aż tak pewne, jak powyższe ewentualne typy.

Graj o 100 000 zł w Fantasy Lidze
+ 2090 zł w bonusach (w tym freebet) + gra bez podatku

 

• Typy piłkarskie Dokładny wynik

Kolejnym rodzajem zakładu, który oferują wszyscy bukmacherzy w sekcji Zakłady piłkarskie jest wskazanie dokładnego wyniku spotkania. Trafić tego typu zdarzenie jest niezwykle trudno, jednak kursy są bardzo wysokie na dokładny wynik.

Zaczynamy od około 6.00, a kończymy nawet na kursie 25.00. Wystarczy prześledzić rynek, aby znaleźć drużyny, które często wygrywają jedną bramką lub ich rezultaty kończą się remisowo. Warto jest czasami zaryzykować i taki kupon puścić. Zysk z pojedynczego zakładu będzie naprawdę wysoki – nawet przy niższej stawce.

• Piłkarskie zakłady specjalne

Warto również wspomnieć o tak zwanych zakładach specjalnych. Są to najczęściej łączone zdarzenia. Tego typu zakłady mogą wyglądać następująco – obie drużyny strzelą gola, powyżej 3.5 kartek, więcej niż 8.5 rzutów rożnych. Tego typu zakładów jest sporo i czasami dobrze jest z nich skorzystać. Dlaczego? Kursy są stosunkowo wysokie, a zdarzenia jak najbardziej prawdopodobne.

 

Płatne typy piłkarskie

Coraz częściej możemy zaobserwować – szczególnie na portalach społecznościowych, czy forach bukmacherskich reklamy dotyczące płatnych typów bukmacherski. Uznaliśmy, że jest to bardzo ważne zjawisko, które z miesiąca na miesiąc mocno się rozrasta.

Typy piłkarskie 2024

Tak naprawdę dołączanie do płatnych grup naszym zdaniem jest kompletnie niepotrzebne. Gdyby typy podawane przez „analityków” na tych vipowskich stronach były tak dobre, to nie musieliby oni organizować płatnych typów. Najczęściej dają się na nie namówić nowi bądź mniej doświadczeni gracze, którzy po prostu szukają inspiracji. Mimo wszystko lepiej jest uważać na naciągaczy, których nie brakuje. W Internecie znajdziemy wiele stron, które podają typy kompletnie za darmo.

Najlepiej oczywiście i tak korzystać z własnej analizy statystyk, a także intuicji. W końcu powinniśmy obstawiać tylko to, co czujemy, że ma szansę wejść. Dobrym nawykiem jest również przeglądanie typów na najbliższe dni i wybieranie z nich tylko kilku, którymi chcemy się zająć. Wtedy przeglądając informację na ich temat, a także spoglądając na statystyki będziemy w stanie coś wyłapać.

Podsumowując – nie polecamy korzystać z płatnych typów piłkarskich. Lepiej jest poświęcić wiele czasu lub poprzeglądać fora bukmacherskie, niż płacić a wstęp do grup, które nie mają możliwości zagwarantować nam jakiegokolwiek zysku.

Zakłady piłkarskie a kursy

Niewątpliwie ważnym, jeśli nie kluczowym aspektem obstawiania będą kursy na piłkę nożną. W końcu im wyższy kurs i niższa marża bukmachera, tym typerzy będą wygrywać więcej. Tak naprawdę na naszym rynku bukmacherskich kursy piłkarskie są i tak jednymi z najlepszych – porównując je oczywiście z mniej popularnymi dyscyplinami.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł FREEBET + 300 zł zakład bez ryzyka + mnóstwo promocji na EURO2024

 

Marża bukmacherów oscyluje w granicach 3-6%, więc warto jest się przyjrzeć tym, które posiadają najniższe kursy. Najlepiej wygląda to na ten moment w Fortunie, czy Betclic.

Nawet jeśli niektóre firmy bukmacherskie posiadają wyższe marże, ale organizują ciekawe promocje, to czasem warto z takich ofert skorzystać. Jeśli bukmacher oferuje happy hours, w którym gramy bez podatku, to cała marża zostaje i tak zniwelowana, ponieważ mamy dodatkowe +12% do ewentualnej wygranej. To samo ma miejsce, gdy firmy organizują bonusy i promocje na kupony AKO, gdzie im więcej postawimy typów, tym mamy wyższy dodatkowy procent do możliwej wygranej.

Popularne z zakładami piłkarskimi

Na sam koniec przejdźmy może do popularnych stron bukmacherskich. Wskazaliśmy naszą subiektywną, najlepszą trójkę firm, które posiadają najciekawsze oferty i zakłady piłkarskie.

• STS

Bez dwóch zdań jedną z lepszych ofert posiada STS, czyli najpopularniejszy bukmacher w naszym kraju. Nie dość, że znajdziemy tam największą ilość rynków zdarzeń na pojedynczego spotkania piłkarskie, to mamy również dostęp do najlepiej zaopatrzonej zakładki live.

Ponadto poza najpopularniejszymi ligami znajdziemy również te niższe, lub bardziej egzotyczne, jak chociażby liga Tanzanii, czy amatorskie ligi w Niemczech oraz Danii.

STS posiada również prawa do transmisji kilku popularnych lig, jak chociażby hiszpańska, holenderska, czy francuska. Dzięki temu poza obstawianiem zakładów, możemy jeszcze śledzić najciekawsze pojedynki danej kolejki.
Nie brakuje tutaj również ciekawych promocji – zaczynając chociażby od  darmowego zakładu bez ryzyka, czy bonusu od wpłaty, do podwyższanych kursów i zakładów bez ryzyka na wirtualne gry.

Zarejestruj się bez dowodu w STS.PL
600 zł za depozyt + bez ryzyka 100 zł + 300 zł za wygraną Polski na EURO2024

 

• Fortuna

Drugą, popularną stroną bukmacherską, która posiada ciekawą ofertę na piłkę nożną będzie Fortuna. U tego bukmachera również postawimy wiele niższych czy mniej popularnych lig światowych, jak chociażby piłkarskie potyczki z Hondurasu, 6. ligi angielskiej, czy 2. ligi meksykańskiej.

Fortuna jest również sponsorem tytularnym Pucharu Polski oraz polskiej pierwszej ligi. Z tego względu kursy, a także rynki zdarzeń na wyżej wymienione rozgrywki są najlepsze na rynku. Nie brakuje dzięki temu transmisji na żywo, a także wyższych kursów i ciekawych promocji na tego typu zdarzenia.

Ponadto bukmacher posiada zakładkę z analizami, które mogą okazać się ciekawą inspiracją do obstawiania. W artykułach tych znajdziemy opis obecnej formy zawodników, informacje na temat składów, czy relacje z ostatnich pojedynków bezpośrednich.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł FREEBET + 300 zł zakład bez ryzyka + mnóstwo promocji na EURO2024

 

• Betclic

Ostatnią firmą, którą postanowiliśmy tutaj wskazać jest Betclic. Bukmacher, który mocno skupia się na zakładach piłkarskich – stąd jego miejsce w naszym zestawieniu. Betclic posiada bardzo dobrze rozwiniętą zakładkę live, a także wiele rynków zdarzeń na pojedyncze mecze. Najpopularniejsze spotkania Ligi Mistrzów posiadają nawet po 200-250 różnych rynków.

Nie możemy zapominać o transmisjach na żywo ze spotkań ligi hiszpańskiej, czeskiej, francuskiej, rumuńskiej czy niemieckiej.
Betclic daje możliwość typowania takich lig, jak: liga Jordanii, Tanzanii, Uzbekistanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poza tym postawimy oczywiście topowe ligi, a także niższe ligi polskie, francuskie, niemieckie, angielskie czy holenderskie.

Jeśli chodzi o bonusy oferowane przez Betclic. Warto korzystać z „Piłkarskiego Jackpota”, który organizowany jest co kilka kolejek (czy to w lidze polskiej, angielskiej czy niemieckiej), gdzie na zwycięzców jest do podziału spora pula pieniędzy, a także „Multi+”, które przy odpowiedniej ilości zdarzeń na kuponie daje nawet +50% do ewentualnej wygranej.

Freebety 30 zł
Fortuna oferta na dziś
www.efortuna.pl
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów
- 30 zł za samą rejestrację
- 300 zł w darmowych zakładach
- Mecze na żywo w Fortuna.TV
- Przebogata oferta zakładów Show Less
Cashback 3500 zł
Superbet oferta na dziś
www.superbet.pl
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy
- 3500 zł w darmowych zakładach
- 200 zł za pierwszą wpłatę
- Darmowe transmisje w Superbet.TV
- Boosty na kursy Show Less
Freebet 20 zł
LVBET oferta na dziś
www.lvbet.pl
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy
- 20 zł za samą rejestrację
- 2000 zł za wpłaty
- Najlepsza sekcja eSportowa
- Bardzo wysokie kursy Show Less
LIGA FANTASY EURO LVBET

Najchętniej czytane

3 x darmowy zakład (100, 100 i 100 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij Sprawdź warunki

Promocja tygodnia
EURO 2024: Polska - Francja

400 zł za gola Polski

Kod promocyjny: VIPKOD
30zł za rejestrację i 3x100zł na darmowe zakłady od Fortuny!
close-link