Tylko u NAS! 210 ZŁ DARMOWY ZAKŁAD OD FORTUNY! ODBIERZ KOD
https://www.obstawianie.net/fortuna/

Skuteczne metody obstawiania meczy

Jak obstawiać mecze u bukmachera na zakładach bukmacherskich

Od czego zacząć typowanie meczy? Oczywiście od piłki nożnej! Niezależnie od tego czy się na niej znamy czy też nie, to większości osób zaczyna swoją przygodę w zakładami bukmacherskimi właśnie od tej dyscypliny sportowej. Ale … jak obstawiać mecze by choć trochę zarabiać?

Typowanie piłki nożnej jest o tyle proste, że możemy posługiwać się statystykami z poprzednich spotkań. To rodzaj narzędzia, z którego korzysta wiele początkujących typerów ale i zawodowi bez niego nie mogą się obejść.

Faktycznie jest kilka ciekawych stron, które oferują owe dane. Niekiedy możemy je nawet znaleźć u samego bukmachera. Dzięki temu możemy wywnioskować czy danej drużynie zależy na wygranej czy też nie. Oprócz tych informacji możemy dowiedzieć się o wiele więcej. Na tym bazuje dużo graczy. Oczywiście jak to bywa raz gdy obstawiamy wygrywamy, raz przegrywamy.

1.
Fortuna

Darmowy zakład 210 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu i za wpłatę do 2000 zł) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

2.
STS

Odbierz 29 zł bez depozytu!

Największy legalny bukmacher w Polsce. Na start dostajemy bonus bez depozytu oraz bonus do 1200 zł za wpłatę. Szeroka oferta kursów, najlepsza aplikacja bukmacherska oraz liczne promocje.

3.
Betfan

3000 zł na start, 100 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego zakłady bez podatku, darmowy zakład oraz tzw. Pakiet Pudziana w kwocie 3000 zł na start i nic tylko obstawiać.

 

Typowanie meczy – co wybrać

Po zazwyczaj dłuższej takiej grze przychodzi czas na refleksje – może obstawianie remisów, a może obstawianie rzutów różnych? Jak obstawiać mecze w takim układzie by choć na nich nie tracić pieniędzy ?

Jednak tych opcji tak naprawdę w piłce nożnej jest przecież o wiele więcej. Najwięcej osób uważa, że zacznie zarabiać pieniądze jeśli weźmie się za obstawianie niskich kursów. Ale pamiętajmy, że to tylko sport. Tu każdy wynik jest możliwy. Często zdarza się i tak, że wchodzą kursy wysokie rzędu 4-7, a przegrywamy z kursami śmiesznie niemal niskimi rzędu – 1,10!

Jak powtarza zatem większości doświadczonych typerów „tutaj nie ma pewniaków, mówimy tu tylko o większym prawdopodobieństwie”. Czy faktycznie jednak gdy obstawiamy niskie kursy nie daje to zarobić?

Skuteczne metody obstawiania meczy 1

Jak obstawiać mecze ? Niski kurs ?

Sam niski kurs nie zwiastuje sukcesu. Biorąc pod uwagę piłkę nożną musimy przyjrzeć się czy np. zespół A z kursem 1,10 faktycznie wygra mecz skoro ma już zapewnione mistrzostwo kraju? Często w takich meczach dzieją się tzw. cuda i wygrywa bezproblemowo zespół uplasowany w dalszej części tabeli. Niekiedy można zatem wygrać z kursem wynoszącym 3-6. Stawiając zatem dużo pieniędzy na zespół A możemy być bardzo rozgoryczeni i obstawiać kolejne mecze kierując się emocjami co nie wróży niczego dobrego.

Ten przykład jednak pokazuje, że niekiedy należy poświęcić nieco czasu na analizę danego spotkania. Nie da się stawiać swoich pieniędzy tylko na niskie kursy – to po prostu bez sensu.

Są jednak mecze o tzw. życie. I jeśli od tego meczu zależałoby czy zespół A dopiero zdobędzie mistrzostwo kraju to jak bardziej taki kurs jest już do postawienia. Niektórzy jednak nie są przekonani do obstawiania niskich kursów i wolą grać systemami. Jednym z nich jest z pewnością obstawianie remisów.

Szybko możemy zauważyć, że spoglądając na kursy widzimy, że remisy mają dość wysokie kursy. Zazwyczaj kiedy zespoły są na tym samym poziomie, a kursy na ich wygraną wynoszą np. 2,40 na każde z nich to kursy na remis wynoszą już 3,50. Takie kursy są satysfakcjonujące już dla większości graczy. Ciężko jest wytypować zwycięzcę meczu. Natomiast remis jest tu jak najbardziej prawdopodobny.

REJESTRACJA W FORTUNIE + KOD
20 zł bez depozytu i 210 zł darmowy zakład

 

Jak zarabiać systematycznie na typowaniu…

W ten temat warto się jednak dogłębniej zanurzyć. Wiele osób gra tym systemem i potrafi zarabiać naprawdę systematycznie. Pozostaje nam jeszcze obstawienie rzutów różnych. Na jednym z form internetowych dotyczącym zakładów bukmacherskich jeden z typerów stwierdził, że odkąd ma możliwość typowania tzw. rogali zaczął naprawdę zarabiać na typowaniu.

Są zespoły, których gra opiera się głównie na takim graniu, że wbijają dużo rzutów różnych. Niektórzy bukmacherzy doskonale o tym wiedzą i w ich ofercie nie znajdziemy możliwości ich obstawienia. Inni natomiast kuszą swoich potencjalnych klientów również tą opcją. Wśród tych bukmacherów jest oczywiście lvbet.pl.

Liga Mistrzów – typy i nasze przewidywania

Liga Mistrzów – typy i nasze przewidywania

czytaj dalej
Liga Europy – typy i nasze przewidywania

Liga Europy – typy i nasze przewidywania

czytaj dalej
Typy na Ekstraklasę

Typy na Ekstraklasę

czytaj dalej

W ich ofercie znajdziemy nie tylko ile rzutów rożnych będzie w danym meczy, ale również kto zdobędzie ich więcej, możemy je również obstawiać z handicapem. Tych opcji jest jednak więcej.

Obstawiamy!

Obstawianie rzutów rożnych jest faktycznie coraz bardziej popularne. Przeglądając często statystyki meczów możemy również znaleźć i tę informację. Które rodzaje zakładów są zatem dla nas typerów najbardziej atrakcyjne? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda osoba preferuje inną grę.

Niektórzy prowadzą strategię, dla której podstawą jest obstawianie niskich kursów. Albo stawiają za każdym razem tą samą płaską stawkę (zazwyczaj są to dość duże kwoty, by zarobek był w miarę satysfakcjonujący). Niekiedy obstawiają niskie kursy stawiając wszystko, włącznie z ostatnią wygraną. Zaczynają np. od 10 złotych i po kilkudziesięciu poziomach mogą na koncie mieć nawet 20 tysięcy złotych!

REJESTRACJA W LV BET >>
20 zł bez depozytu + 1500 zł za wpłatę

Typowanie remisów to już zupełnie inna analiza spotkań. Wydaje się, że nie ma tu zbyt wielu zwolenników.

Z pewnością nie są to osoby początkujące. Te jeśli już typują, to zwycięstwo z podpórką, czyli remisem. Obstawienie remisu jest dla nich zbyt ryzykowne.

Co innego jeśli chodzi o obstawienie rzutów rożnych. W tym przypadku kursy są dość wysokie i znając styl gry danej drużyny możemy zarobić faktycznie duże pieniądze. To co jednak się obstawia zależy od samego typera i jego założonej wcześniej taktyki.

Obstawiając niskie kursy musimy inwestować często dużo pieniędzy, a wygrana i tak nie jest pewna.

Remisy wcale nie są niemożliwe gdy obstawiamy mecze online. Wystarczy wejść na ostatnie wyniki piłki nożnej, by to zauważyć. Znowuż rzuty rożne to ciekawa alternatywa dla zdobytych goli w danym meczu. Dlatego gdy obstawiamy mecze online i to w dodatku na żywo warto zainteresować się tym sposobem typowania meczy online u bukmacherów.

 

Typowanie meczy na żywo

Każdy, kto już „zadomowił się” u danego bukmachera i posiada już stosowną wiedzę na temat obstawiania meczów, może spróbować przejść o poziom wyżej. Tyczy się to typowania na żywo. Oczywiście, nie jest wskazane grać live, kiedy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z bukmacherką, ponieważ wymaga to nieco więcej znajomości samego funkcjonowania obstawiania, a także obycia się z typowaniem meczy i stroną danego bukmachera internetowego.

Jednak jeśli czujemy już niedosyt z typowania kuponów SOLO (zwane też singlami lub pojedynczymi) lub AKO na wydarzenia, które dopiero będą rozgrywane i potrzebujemy kolejnej dawki adrenaliny, to typowanie na żywo jest idealne.

Czy typowanie na żywo różni się od klasycznego obstawiania?

To pytanie zadawane jest przez każdego, kto chciałby spróbować swoich sił na nieco innej płaszczyźnie niż klasyczne obstawianie.

betfan-bonus-na-start

Tak więc, czy typowanie meczy na żywo różni się od zwykłego obstawiania? I tak, i nie. To, co jest podobne, to przede wszystkim fakt, że nadal typujemy przeróżne kombinacje. Wszystko wygląda zupełnie tak samo, jak przy puszczaniu zakładów przed rozpoczęciem meczów.

Główną różnicą jest jednak intensywność i szybkość działania. Na graniu live możemy w bardzo krótkim czasie wygrać ciekawe sumy. Wszystko dzięki temu, że obstawiamy podczas oglądania spotkania. Może się okazać, że murowany faworyt ma akurat gorszy dzień, lub po prostu pecha.

Widząc to, możemy zaryzykować, że drużyna, która przed meczem była skazana na porażkę może zdobyć gola, lub go nie stracić. Kursy w takich sytuacjach są wysokie, a my stawiając wyższą sumę pieniędzy jesteśmy w stanie ją przynajmniej potroić.

Co można typować na żywo?

Jeśli chodzi o samo typowanie na żywo, to liczba kombinacji, jakie możemy typować jest bardzo okazała. Najczęściej podczas obstawiania live skupiamy się na rzutach rożnych, ilości otrzymanych żółtych kartek, kto strzeli gola jako pierwszy, czy wyniku pierwszej/drugiej połowy.

Są to najpopularniejsze zakłady, jednak oczywiście, można postawić klasycznie na wynik spotkania, czy to, że obie drużyny strzelą gola. Jak widać, możliwości jest bardzo dużo, a dzięki wysokim kursom, jesteśmy w stanie sporo ugrać.

Kiedy warto obstawiać mecze na żywo?

Często początkujący gracze nie są w stanie wychwycić jeszcze tej różnicy, kiedy najlepiej jest skorzystać z typowania na żywo, dlatego zaznaczamy, że warto jest korzystać z tej opcji dopiero wtedy, gdy typujemy już od jakiegoś czasu i mamy mniejsze lub większe doświadczenie.

REJESTRACJA W FORBET >>
2100 zł na konto w promocji na start

Jednak gdy czujemy się już na siłach to warto jest skorzystać z obstawiania live. Bardzo opłacalne jest śledzenie większości spotkań rozgrywanych w weekendy. Z tego względu, że jest ich po prostu najwięcej i możemy wyłapać takie mecze, na których jesteśmy w stanie bardzo dużo zarobić.

Takie sytuacje, które dają zarobić, to głównie te, w których faworyt jako pierwszy traci bramkę i na dodatek w pierwszej połowie. Gdy taki stan rzeczy utrzyma się do około 60-70 minuty, to kurs na przedmeczowego faworyta rośnie kilkukrotnie. Dzięki obserwacji takiego spotkania jesteśmy w stanie przewidzieć, czy faworyt zdoła chociaż wyrównać. Wynika to oczywiście z faktu lepszych graczy, a także doświadczenia.

Gdy zaryzykujemy w takiej sytuacji i zespół „na papierze” lepszy zdoła wygrać, to nasz zysk będzie kilkukrotnie wyższy, niż gdybyśmy postawili na nich przed spotkaniem po kursie 1.3, czy 1.4.

Czym się kierować obstawiając na żywo?

Ważne jest to, abyśmy wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas typowania na żywo, a czego się przestrzegać. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby za wszelką cenę nie próbować się odegrać. To najgorsze co może być – nie myślimy wtedy racjonalnie, tylko kierują nami emocje, przez co nie patrzymy na obstawianie jak na rozrywkę, która przynosi zarobek, a na machinę z której szybko chcemy wyciągnąć pieniądze.

Warto jest obstawiać podczas samego oglądania meczu. Dzięki wcześniejszej analizie statystycznej i obrazie samego spotkania możemy wywnioskować, co może się jeszcze wydarzyć. Chociażby, czy drużyny grają brutalnie – wtedy warto obstawić na ilość kartek, a może czy jeden z grających zespołów ma ogromną przewagę i ilość rzutów różnych przekroczy pewną liczbę.

REJESTRACJA W TOTOLOTKU + KOD
Bonus bez depozytu + 500 zł za wpłatę

 

To są detale, na które zwróci uwagę typer, który od jakiegoś czasu interesuje się i zarabia na bukmacherce. Każdy początkujący bardziej emocjonalnie podchodzi jeszcze do obstawiania, co jest zgubne w tej dziedzinie. Warto jest wszystko robić z chłodną głową, a dzięki temu jesteśmy w stanie wiele zyskać.

Bukmacherzy u których warto typować live

Warto jest również zwrócić uwagę na to, u których bukmacherów najbardziej opłaca się obstawiać live. Wszystko zależy od tego, jakim sportem się tak naprawdę interesujemy. Jeśli jest to piłka nożna, to znajdzie się oczywiście większa liczba bukmacherów, którzy mają wiele świetnych kombinacji podczas typowania na żywo. Gdy jednak interesujemy się mniej popularnym sportem, musimy wtedy zagłębić się w oferty poszczególnych firm bukmacherskich. Współcześnie świetną ofertą wydarzeń na żywo mogą pochwalić się tacy bukmacherzy jak: Fortuna, Betclic oraz Forbet.

1.
Betfan

3000 zł na start, 100 zł darmowy zakład

Nowy bukmacher ale ze świetną ofertą dla każdego gracza. Do tego zakłady bez podatku, darmowy zakład oraz tzw. Pakiet Pudziana w kwocie 3000 zł na start i nic tylko obstawiać.

2.
Superbet

Tydzień bez ryzyka 500 zł w bonusach

Dynamicznie rozwijający się bukmacher w Polsce. Rejestracja w Superbet to bonusy na ponad 500 zł na start. Do tego mecze na żywo i super aplikacja.

3.
Fortuna

Darmowy zakład 210 zł, Freebet 20 zł!

Jeden z liderów wśród bukmacherów w Polsce. Dobre kursy, świetne promocje (darmowy zakład, bonus bez depozytu i za wpłatę do 2000 zł) no i jedna z lepszych aplikacji i stron do obstawiania meczów.

U tych bukmacherów internetowych każdego dnia udostępniane jest nawet kilka tysięcy zakładów, dzięki którym możemy sporo się wzbogacić.

Warte uwagi ...